استیمیت (Steemit) چیست؟ | آموزش ثبت نام استیمیت

استیمیت

استیمیت در بلاک‌چین استیم توسعه یافته و یک پلتفرم اجتماعی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. در این ‌مقاله می‌خواهیم شما را با این پلتفرم رسانه اجتماعی آشنا کنیم. اگر دوست دارید بدانید استیمیت چیست و چگونه می‌توان در آن ثبت‌نام کرد، حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. اگر دوست دارید دوستان و آشنایان شما نیز طریقه ثبت‌نام در استیمیت را به‌درستی بدانند، این مطلب را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

استیمیت (Steemit) یک پلتفرم رسانه اجتماعی است. این پلتفرم روی مدل خاص رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک‌چین اجرا می‌شود. از این پلتفرم برای تولید محتوای کاربرمحور استفاده می‌شود و کاربرد‌های خوبی را از آن در ایجاد جوامع مختلف می‌بینیم. از این پلتفرم به‌راحتی می‌توان برای تولید محتوا و مدیریت آن استفاده کرد. نکته جالب برای کاربران پلتفرم استیمیت این است که همه امکان کسب درآمد مناسبی از آن دارند. تولید‌کننده محتوا مبلغی را برای محتوای خود دریافت می‌کند و کاربران نیز با اشتراک آن‌ها سهمی را دریافت خواهند کرد. درباره نحوه تقسیم درآمد در استیمیت، مطالب بیشتری را به شما ارائه خواهیم داد.

اگر شما هم دوست دارید محتوای خود را در شبکه و پلتفرمی مناسب انتشار دهید، احتمالا استیمیت بستر مناسبی برای شما خواهد بود. این مقاله را تا پایان بخوانید تا درباره استیمیت و نحوه ثبت‌نام در آن اطلاعات مفید و کامل‌تری داشته باشید.

استیمیت چیست؟

استیمیت چیست؟

اولین مرحله برای شروع به کار با استیمیت این است که آن را دقیق و کامل بشناسیم. بعد از آن می‌توانیم در آن ثبت‌نام کرده و کار خود را آغاز کنیم. اما استیمیت چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟ تا این‌جا آشنایی مختصری با پلتفرم استیمیت به دست آورده‌اید. احتمالا اگر اهل اینترنت و استفاده از تلفن همراه بوده باشید، حتما با شبکه‌های اجتماعی سرو‌کار داشته‌اید.

استیمیت پلتفرمی است که مفهوم شبکه‌های اجتماعی را با دنیای بلاک‌چین‌ها ترکیب کرده است. استیمیت بستر مناسبی را فراهم کرده تا کاربران بتوانند محتوای خود را در آن منتشر کرده و از آن کسب درآمد کنند. استیمیت یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های ساخته‌شده روی بلاک‌چین استیم است و هر روز به میزان محبوبیت آن اضافه می‌شود. یکی از ویژگی‌های پلتفرم استیمیت این است که با پرداخت پاداش، کاربران و تولید‌کنندگان محتوا را به تولید محتوای جدید و به‌روز ترغیب می‌کند.

نیمی از درآمد تولید محتوا به‌صورت Steem Power و نیمی از آن از طریق دلار استیم به کاربران پرداخت می‌شود. پس استیمیت را می‌توان پلتفرم مناسبی برای انتشار محتوا دانست. این بستر روی بلاک‌چین اختصاصی خود یعنی استیم فعال است که احتمالا درباره ارز دیجیتال آن یعنی ارز استیم نیز اطلاعاتی را خوانده باشید. استیم مدعی است که تنها مدل شبکه اجتماعی دنیا است که بر پایه بلاک‌چین فعالیت دارد و از اپلیکیشن‌های Real-Time مانند بستر استیمیت پشتیبانی می‌کند. در قسمت‌‌های بعد درباره استیمیت و نحوه ثبت‌نام در آن اطلاعات بیشتری را می‌آموزیم. اگر دوست دارید درباره استیمیت ارز دیجیتال اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما مقاله را تا پایان بخوانید.

Steemit

استیمیت اولین نرم‌افزار روی بلاک‌چین استیم

استیمیت اولین نرم‌افزار روی بلاک‌چین استیم است که از چهارم جولای سال 2016 ایجاد شد. نرم‌افزار غیر‌متمرکز استیمیت جامعه گسترده‌ای از کاربران را در خود دارد. برای این جامعه با‌توجه‌به نیاز‌های آن‌ها مطالبی مانند مجموعه‌ای از اخبار یا وقایع روزانه ارسال می‌شود. کاربران به‌ازای تولید محتوا در این نرم‌افزار پاداش و ارز دریافت می‌کنند. همین موضوع نیز محبوبیت آن را میان تولید‌کنندگان محتوا بیشتر کرده است. پلتفرم غیر‌متمرکز Dtube و پلتفرم Utopin نیز بر پایه بلاک‌چین استیم هستند و از محبوب‌ترین نرم‌افزار‌های این بلاک‌چین به شمار می‌روند.

تا این‌جا متوجه شده‌ایم که استیمیت، نرم‌افزار و بستر شبکه اجتماعی بر پایه بلاک‌چین اجتماعی است. اما این پلتفرم چه تفاوتی با بقیه شبکه‌های اجتماعی دارد. مقاله را با بررسی این موضوع دنبال می‌کنیم تا شما شناخت بهتری از استیمیت داشته باشید و بتوانید آن را با دیگر شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنید.

تفاوت استیمیت با بقیه شبکه‌های اجتماعی

استیمیت سعی کرده بستر مناسبی را ایجاد کند تا تولید‌کنندگان محتوا‌ی خوب به تولید محتوا‌های جدید ترغیب شوند. این اولین و مهم‌ترین تفاوت این پلتفرم با بقیه شبکه‌های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی دیگر معمولا به تولید‌کنندگان محتوا پاداشی نمی‌دهند و حضور این افراد به نفع شبکه‌های اجتماعی است. تولید‌کنندگان محتوا در شبکه‌های اجتماعی دیگر باید راه‌های دیگری مانند تبلیغات یا فروش محصولات را برای کسب درآمد داشته باشند. این در حالی است که استیمیت به کاربران تولید‌کننده محتوا پاداش می‌دهد. استیمیت پروژ‌ه‌ای غیرمتمرکز و بر پایه بلاک‌چین است؛ بنابراین همه پلتفرم توزیع شده و به کاربران آن تعلق دارد. توکن‌های استیم، استیم دلار و استیم پاور از توکن‌های پلتفرم استیمیت هستند که شما امکان تجارت با آن‌ها را دارید.

اگر اهل ارز‌های دیجیتال باشید، حتما می‌دانید که استیم یکی از ارز‌های دیجیتال معتبر است. این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال معامله می‌شود.

تفاوت استیمیت با بقیه شبکه‌های اجتماعی

استیم دلار نیز از پشتوانه دلار استفاده می‌کند. استیم پاور نیز استیمی است که در صندوق سرمایه ضبط می‌شود. شما برای شرکت در رای‌گیر‌ها و ثبت نظرات باید استیم پاور داشته باشید. در قسمت‌های قبل نحوه توزیع پاداش کسانی که تولید محتوا انجام می‌‍‌دهند را توضیح دادیم. در استیمیت شما به منابع خبری و تحلیلی دسترسی آزادی دارید. پلتفرم استیمیت به شما اجازه می‌دهد بدون محدودیت بتوانید سوال‌ها و جواب‌های خود را در زمینه‌های مختلف منتشر کنید. این‌ها بخشی از خدمات این پلتفرم فوق‌العاده هستند.

اگر دوست دارید درباره استیمیت و استیمیت ارز دیجیتال اطلاعات بیشتری داشته باشید، این مقاله را با‌دقت و کامل بخوانید. در قسمت‌های بعد به شما نحوه ثبت‌نام و استفاده از استیمیت را به‌صورت کامل آموزش می‌دهیم. حتما مقاله را تا پایان دنبال کنید. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید مراحل ثبت‌نام را مرحله‌به‌مرحله حین آموزش تمرین کنید تا چیزی را فراموش نکنید.

آموزش ثبت‌نام و استفاده از استیمیت

حال که استیمیت را شناخته‌اید و درباره آن اطلاعات کاملی دارید، وقت آن است تا فعالیت خود را در آن آغاز کنید. برای شروع باید در آن ثبت‌نام کنید. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم فرایند ثبت‌نام را با زبانی ساده بیان کنیم تا شما به‌صورت مرحله‌به‌مرحله امکان دنبال‌کردن گام‌های ثبت‌نام را داشته باشید. ثبت‌نام در استیمیت ساده است و کافی است مراحل ساده‌ای را دنبال کنید. برای شروع باید به سایت Steemit مراجعه کنید. ما نیز اولین مرحله توضیحات ثبت‌نام را با همین مورد آغاز می‌کنیم.

آموزش ثبت‌نام و استفاده از استیمیت

به‌عنوان اولین قدم برای ثبت‌نام باید به سایت استیمیت مراجعه کنید. بعد از آن به بخش ثبت‌نام جدید بروید. با مراجعه به آدرس https://signup.steemit.com/ نیز به این صفحه هدایت می‌شوید. دو روش اصلی برای ثبت‌نام استیمیت وجود دارد. یکی از این روش‌های رایگان و دیگری با پرداخت هزینه است. در روش پرداخت هزینه، ثبت‌نام شما بلافاصله انجام می‌شود. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای را پرداخت کنید باید حدود یک تا دو هفته برای تایید ثبت‌نام منتظر بمانید. تنها تفاوت دو روش ثبت‌نام در زمان دسترسی به سایت است. ما در این مقاله توضیحات را برای ثبت‌نام رایگان دنبال می‌کنیم.

ثبت‌نام رایگان در استیمیت

برای ثبت‌نام رایگان در پلتفرم استیمیت کافی است بعد از مراجعه به آدرسی که در قسمت قبل گفتیم، روی عبارت sign up for free کلیک کنید. بعد از کلیک روی گزینه ثبت‌نام رایگان به صفحه بعد هدایت می‌شوید. در این قسمت باید نام کاربری یکتایی را برای خود انتخاب کنید. بعد از نوشتن نام کاربری روی دکمه continue کلیک کنید. دقت داشته باشید که نام کاربری شما هنگام ثبت‌نام مهم است و در آینده امکان تغییر آن را نخواهید داشت.

در مراحل بعد باید اطلاعاتی مانند ایمیل را وارد کرده و مراحل ثبت‌نام را دنبال کنید. ایمیل را درست و کامل وارد کنید. در صفحه بعد از شما خواسته خواهد شد که صحت ایمیل خود را تایید کنید. برای این موضوع باید روی لینکی که به شما ایمیل شده کلیک کنید. ادامه مراحل نیز مانند همین قسمت است و شما باید شماره‌تلفن همراه خود را وارد کرده و آن را با واردکردن کدی که به شما پیامک می‌شود، تایید کنید. اگر همه این مراحل را به‌درستی دنبال کرده باشید، بعد از یک هفته یک ایمیل تایید به شما ارسال خواهد شد. در این ایمیل لینکی وجود دارد که با کلیک روی آن به یکی از صفحه‌های استیمیت منتقل می‌شوید. رمز حساب کاربری شما در این صفحه به شما نشان داده خواهد شد. حتما رمز را در جای مناسب و امنی نگهداری کنید.

همان‌طور که دیدید، ثبت‌نام در استیمیت کار آسانی بود و بعد از دریافت ایمیل تایید سایت Steemit شما به‌راحتی می‌توانید با نام کاربری و روز عبور به حساب خود وارد شوید. اگر دوست دارید درباره نحوه کار با استیمیت اطلاعاتی اولیه داشته باشید بهتر است ادامه مقاله را با دقت بیشتری دنبال کنید.

ثبت‌نام رایگان در استیمیت

آموزش استفاده از استیمیت

اگر با شبکه‌های اجتماعی دیگر کار کرده باشید، استفاده از استیمیت نیز برای شما کار ساده و آسانی خواهد بود. کافی است صفحه حساب کاربری خود را باز کرده و روی آیکن‌های مختلف کلیک کنید تا جای انواع عملکرد‌ها را ببینید. نگران یادگیری استیمیت نباشید. همه چیز را درباره آن در فرصتی کوتاه یاد می‌گیرید. فقط کافی است آن را نصب کنید و کمی برای آشنایی با آن کار کنید. در ادامه مقاله تعدادی از فعالیت‌ها در استیمیت را توضیح می‌دهیم تا شما با آن آشنایی اولیه خوبی داشته باشید.

برای درج پست در استیمیت کافی است روی Submit a Story کلیک کنید. این عنوان از قسمت بالای سمت راست نرم‌افزار دسترسی دارد. اگر استیمیت را نصب کرده‌اید، همین حالا پست اول خود را منتشر کنید. البته می‌توانید درباره آن فکر کنید که چه چیزی می‌تواند بهترین گزینه برای اولین پست شما در استیمیت باشد. ادامه مراحل درج پست ساده و مشخص است. کافی است مراحل را تا دیدن کلمه Post و کلیک روی آن‌ها برای اتمام مراحل پست مطلب دنبال کنید.

هرچه افراد بیشتری در این پلتفرم حضور فعال داشته باشند برای شما بهتر است. پس برای شروع بهتر است پست اول خود را در استیمیت منتشر کنید. بعد از آن بهتر است از دوستان و آشنایان خود بخواهید تا پست شما را در این پلتفرم ببینند. آن‌ها را ترغیب کنید تا استیمیت را نصب کنند. برای شروع بد نیست همین مقاله را برای آن‌ها ارسال کنید تا اطلاعات مناسبی را برای شروع داشته باشند.

مزایا و معایب استیمیت چیست؟

استیمیت مطالب زیادی را مطرح کردیم و احتمالا شما آن را به‌خوبی می‌شناسید. یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های پلتفرم استیمیت، سخت‌تر بودن آن برای کاربران نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی است. کاربران نرم‌افزار‌ها و شبکه‌های راحت‌تر را بیشتر دوست دارند. از ویژگی‌های فوق‌العاده خوب استیمیت دنیای آزاد آن برای انتشار انواع اخبار و محتوا است. دیگر نگران این نیستید که مانند برخی شبکه‌های اجتماعی دیگر، برخی مطالب شما حذف شوند. موضوع‌های استیمیت محدودیتی ندارند و شما برای هر موضوعی امکان تولید و انتشار محتوا دارید. برخی کاربران ظاهر پلتفرم استیمیت و وابستگی آن به ارز‌‎های دیجیتال را از نقاط ضعف آن دانسته‌اند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است درباره استیمیت ارز دیجیتال اطلاعات بیشتری را بخوانیم.

مزایا و معایب استیمیت

سخن آخر

استیمیت یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های ساخته‌شده روی بلاک‌چین استیم است. این نرم‌افزار پلتفرمی اجتماعی است که کاربران امکان انتشار محتوا‌‌های خود را در آن را دارند. یکی از بهترین ویژگی‌های استیمیت این است که به تولید‌کننده‌های محتوا پاداش خوبی می‌دهد و می‌تواند فرصتی فوق‌العاده برای تولید‌کننده‌های محتوا و حتی دیگر کاربران باشد.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *