خانه > روانشناسی معامله گری

روانشناسی معامله گری

سرمایه گذاری در بازارهای مالی میتواند سودآور باشد اما به شرطی که بدانید چگونه ترید کنید. معاملات در بازارهای مالی نه تنها بر پایه شانس و اقبال نیست، بلکه علاوه بر دانش و آموزش نیاز به صبر و کنترل هیجانات دارد. اینکه در کدام بازار مالی فعالیت میکنید، فارکس، بورس یا ارز دیجیتال، مهم نیست. بلکه احساسات و هیجانات شما در این بازارها اهمیت دارد. یکی از کلیدی ترین مراحل رسیدن به سوددهی استفاده از دانش روانشناسی معامله گری یا روانشناسی ترید است. ما در دلفین وست این نیاز را برآورده کردیم. و شما به عنوان یک معامله گر حرفه ای میتوانید از خدمات روانشناسی معامله گری استفاده کنید و با اطمینان بیشتری به معامله در بازارهای مالی بپردازید.

روانشناسی ترید برای چه کسانی مناسب است:

روانشناس های دلفین وست

الهه مشایخ

با بیش از ۹ سال سابقه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی

  • روانشناس معامله گری
  • مشاوره فردی

رزرو وقت روانشناسی معاملات

[bookly-form category_id="-1" service_id="1" hide="categories"]
نظرات
علی مددی
آزمون شخصیت شناسی روانشناسی عالی بود و به شخصه ازش خیلی استفاده کردم و شخصیت خودم رو شناختم و طبق اون برنامه‌ریزی‌هامو انجام دادم.
ایمان آسیادار
بنده در شرایط هیجانی بازار تمرکز و تسلطم رو به مراتب از دست میدادم و به کمک مشاوره روانشناسی تونستم در شرایط هیجانی خودم رو تا حد خیلی زیادی کنترل کنم.
محمد نعمتی
من نمیتونستم هیجانم رو موقع ترید کنترل کنم و صحبت کردن با مشاور روانشناس باعث شد هم خودم رو بشناسم و هم دغدغه معاملاتیم برطرف بشه.
معین صالحی
من وقتی با مسائل روانشناختی حوزه ترید مواجه می‌شدم به‌دلیل بی‌تجربگی به مشکل می‌خوردم، اما با کمک مشاورین روانشناس تونستم با تمرین این ایراداتم رو برطرف کنم.

روانشناسی ترید چیست؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند که تمام تغییرات قیمت در بازار تحت تاثیر روانشناسی ترید است. جایی که احساسات در تصمیم گیری تریدرها تاثیرگذار میگذارد. روانشناسی معاملات یا روانشناسی معامله گری، به‌صورت اختصاصی بر چگونگی واکنش و رفتار معامله‌گران در زمان کسب سود یا زیان تأکید میکند. برای مثال، تصور کنید که یک تریدر تصمیم می‌گیرد که برای تمام معاملات خود، حد سود و زیان در نظر بگیرد. حالا اگر چنین شخصی، معامله‌ای باز کرده و آن معامله وارد روند صعودی شود و به حد سود موردنظر وی برسد، آن شخص چه رفتاری از خود نشان می‌دهد؟! به احتمال زیاد، معامله را به امید کسب سود بیشتر، نمی‌بندد. یعنی قوانین معاملاتی خود را زیر پا می‌گذارد. همین اتفاق ممکن است برای رسیدن به حد ضرر نیز انجام شود.

مفهوم روانشناسی ترید این است که حرکات بازار تحت تاثیر وضعیت احساسی معامله گران است. این مفهوم یکی از موضوعات اصلی اقتصاد رفتاری است که برای توضیح حرکت بازار توسط تحلیلگران استفاده میشود، زمانی که ممکن است با معیارهای دیگر مانند فاندامنتال ها توضیح داده نشود.

تریدرها چگونه از روانشناسی معامله گری استفاده می‌کنند؟

درک روانشناسی معامله گری به تریدر کمک میکند تا در زمان های مطلوب تری وارد معامله و از آن خارج شود. بهترین فرصت برای خریدار معمولا زمانی فرا میرسد که اکثر مردم نا امید شده و بازار در کف قرار دارد. در مقابل، بالاترین ریسک مالی زمانی اتفاق می افتد که تریدرها به بازار اعتماد بیش از حد دارند.  بنابراین معامله گران سعی میکنند احساسات بازار را بررسی کنند تا مراحل مختلف تشخیص دهند. اما در عمل، این کار شناسایی این نقاط بسیار دشوار است.

روانشناسی بازار فارکس

شاید بازار فارکس بتواند در مدت زمان کوتاهی شما را به سود زیادی برساند، اما بدیهی است که بدون داشتن دانش کافی این امر امکان پذیر نیست. علاوه بر آن، تداوم سود در بازار فارکس نیازمند تسلط بر اصول روانشناسی معامله گری و ترید است. شاید افراد مبتدی در شروع معاملات با موفقیت هایی رو به رو شوند، اما تا زمانی که به طور کامل آموزش نبینند، این سوددهی دوام نخواهد داشت.

روانشناسی بورس

عرضه و تقاضا همه چیز را در بازار بورس تعیین میکند، بنابراین بسیار مهم است که بدانیم چه زمانی معامله گرها در بازار دچار ترس میشوند و چه زمانی رفتارهای هیجانی از خود بروز میدهند؟ شناسایی موارد این چنینی به کمک روانشناسی ترید، به معامله گر کمک میکند تا درک بهتری نسبت به خود و شناخت بیشتری نسبت به بازار پیدا کند.

روانشناسی بازار ارز دیجیتال

نوسانات بازار ارز دیجیتال فشار روانی زیادی را به تریدرهای تازه کار و حتی حرفه ای وارد میکند. برای افرادی که به این نوسانات عادت ندارند، فشار ممکن است به حدی برسد که تصمیم گیری آنها را دچار مشکل کند. اگر این نوسانات احساسات شما را تحریک میکند، باید روی روانشناسی معامله گری خود کار کنید.

مشاوره روانشناسی معامله گری

یکی از راه های غلبه بر احساسات و درک شرایط بازارهای مالی کمک گرفتن از یک مشاور روانشناسی معامله گری و آشنا شدن با تکنیک های سرمایه گذاری در بازارهای مالی است. ما در دلفین وست این امکان را فراهم کردیم که شما بتوانید درباره معاملات خود و .. با روانشناسان مجرب صحبت کنید و از دانش آنها در حوزه روانشناسی ترید استفاده کنید.
ما به شما کمک میکنیم در کنار آموزش حرفه ای بازار های مالی، احساسات و هیجانات خود را بشناسید و بتوانید آنها را مدیریت کنید. می‌توانید جهت دریافت مشاوره روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملات، روی کارشناسان دلفین وست حساب کنید.
 
 

⭐ امکان نوبت دهیوجود دارد
💎 روانشناس هامحدثه فصیحی، الهه مشایخ
⚡ نحوه برگزاری جلسهتلفنی
🎯30 دقیقه
آموزش روانشناسی معامله گری