بستن منو

کوسه شو، تابلوخوانی و فیلترنویسی پیشرفته

مدرس دوره : مهندس محمد مهدی سامانی پور
۵.۰ (۱ دیدگاه)
ثبت نام در دوره
سرفصل‌ها توضیحات دوره سوالات پرتکرار دیدگاه‌ها

سرفصل‌های دوره

در اولین جلسه از دوره به موضوع تابلوخوانی مقدماتی می پردازیم و یاد می گیریم که چطور می توان از داده های تابلو به اطلاعات مهمی رسید که برای ما مشخص می کند که چه سهمی می خواهد رشد کند و یا چه سهمی احتمال افت قیمت را دارد. در دومین جلسه از دوره مطالب پیشرفته تابلوخوانی را آموزش می‌بینم و توان پردازش داده‌های تابلو از اطلاعات حقیقی و حقوقی گرفته تا اطلاعات حجم معاملات و … را پیدا می‌کنیم و هیچ داده‌ای از تابلوخوانی بورس تهران دوراز چشم ما نخواهد ماند. حال که با مفاهیم کامل تابلوخوانی آشنا شدیم در سومین جلسه از دوره وارد فیلترنویسی می‌شویم و درابتدا مقدمات فیلترنویسی را به‌صورت خیلی ساده و روان آموزش می‌بینم و با هم چند فیلتر کاربردی را یاد می‌گیریم. در چهارمین جلسه از دوره، وارد بحث فیلترنویسی پیشرفته می‌شویم و مواردی مانند نوشتن تابع یا function در فیلترنویسی را یاد ‌می‌گیریم و همچنین روش بهینه کردن کدهای فیلتر را آموزش می‌بینیم. در پنجمین جلسه از دوره بعد از آنکه فیلترنویسی را به صورت کامل یاد گرفتیم، سراغ الکوهای کندلی و کندل‌شناسی می‌رویم و یاد می‌گیریم چطور بتوانیم فیلترهایی بنویسیم که الگوهای کندلی‌ای که می‌تواند نشان دهنده رشد یک سهم باشد را پیدا کنیم. تا جلسه پنجم آموزش تابلوخوانی و فیلترنویسی شما تکمیل شد و می‌توانیم بگوییم دوره شما به اتمام رسید اما در ششمین جلسه از دوره وارد بحث تکنیکال می‌شویم و در جهت تکمیل آموزش تابلوخوانی و فیلتر نویسی شما، تحلیل تکنیکال پایه‌ای و ابزارها و ترفندهایی از تحلیل تکنیکال را به شما آموزش می‌دهیم که می‌تواند در تصمیم‌گیری شما برای انتخاب یک سهام سودده تاثیرگذار باشد. در هفتمین جلسه از دوره کوسه شو، به آموزش یکی از روش‌های تحلیل تکنیکال یعنی الگوهای کلاسیک می پردازیم و الگوهایی که در صورت تشکیل شدن می‌توانند روند یک سهم را برای ما پیش‌بینی کنند(ازجمله سروشانه، کنج صعودی و نزولی، مثلث جمع‌شونده و…) یاد می‌گیریم.

آموزش تابلوخوانی بورس

معامله‌گران بورس تهران همگی به اندازه‌ی یکسانی از این بازار سود نمی‌برند. اگر معامله‌گران را به دو گروه تقسیم کنیم، گروه اول کوسه‌هایی هستند که سود کلانی می‌برند و گروه دیگر ماهی‌های کوچکی هستند که سود بسیار کم یا حتی ضرر هنگفتی نصیب‌شان می‌شود! شما جزو کدام ‌یک از این دو گروه هستید یا می‌خواهید باشید؟ قطعاً دوست ندارید در گروه اول باشید! تفاوت این دو گروه اهمیت دادن به آموزش تابلوخوانی است.

دوره تابلوخوانی کوسه شو مناسب چه کسانی است؟

گروه اول: افرادی هستند که دقیقاً مانند کوسه عمل می‌کنند. این کوسه‌ها فقط طعمه‌های بزرگ را می‌بینند و با قدرتی که دارند، آن‌ها را شکار می‌کنند. موج‌ها نه تنها بر حرکت این کوسه‌ها تاثیری ندارد و نمی‌تواند در پروسه‌ی شکار آن‌ها خللی ایجاد کنند بلکه خود آن‌ها باعث به وجود آمدن موج در بازار می‌شوند. معامله‌گران گروه اول افرادی هستند که به سودهای بیشتر فکر می‌کنند. این افراد با قدرت تحلیل‌گری بالا و استفاده از ابزارهای لازم، تنها روی سهم‌هایی حساب می‌کنند که سودهای کلانی را نصیب‌شان کند. آن‌ها وقتی سهمی را می‌خرند، می‌توانند قیمت‌ها را بالا یا پایین ببرند که این عامل باعث به وجود آمدن موج در بازار می‌شود.
گروه دوم: افرادی هستند که دقیقاً مانند ماهی‌های اقیانوس عمل می‌کنند. این ماهی‌ها بشدت تحت تاثیر موج‌ها قرار می‌گیرند و هر موج می‌تواند آن‌ها را به سمت و سوی متفاوتی بکشاند. سهم این ماهی‌ها یا ته‌مانده شکار کوسه‌ها است یا اصلاً سهمی نمی‌برند. بنابراین معامله‌گران گروه دوم، تحت تاثیر انواع موج‌های خبری، اطلاعاتی و جمعی قرار می‌گیرند و همین باعث می‌شود تا نتوانند تحلیل‌های درستی انجام دهند و سود خوب ببرند.
فعالیت در بازارهای مالی همچون بورس، فارکس، کریپتو، طلا و ….. باید با دانش تحلیل همراه باشد. افراد عادی که تحت آموزش قرار نگرفته‌اند، نمی‌توانند در این بازارها فعالیت کنند. برخی از شیوه‌های تحلیلی در تمام بازارها کاربرد دارند و برخی دیگر مختص یک بازار خاص هستند. احتمالاً این روزها عنوان «دوره تابلوخوانی» یا «دوره فیلترنویسی» را زیاد می‌شنوید. در حال حاضر تابلوخوانی را می‌توان یکی از مهم ترین ابزارهای تحلیلی در بازار بورس در نظر گرفت. به طوری که اگر شخصی تابلوخوانی را یاد بگیرد، به راحتی می‌تواند داده‌های آن را آنالیز کرده و دست به معاملات سودساز بزند. اگر شما نیز نسبت به این مفاهیم کنجکاوی دارید و می‌خواهید بدانید در دوره تابلوخوانی و فیلترنویسی دقیقاً چه چیزهایی آموزش داده می‌شوند، با ما همراه باشید.

منظور از تابلوخوانی در بورس چیست؟

منظور از تابلوخوانی در بورس، بدست آوردن اطلاعات کلی بازار است. به طوری که مانند یک تابلو بتوان کلی اطلاعات را با یک نگاه بدست آورد و برحسب آن‌ها تصمیم‌گیری کرد. اگرچه تحلیل فنی و تکنیکال، اساس تحلیل‌ در معاملات بازار است؛ اما امروزه اهمیت تابلوخوانی از تحلیل تکنیکال هم پیشی گرفته است. به طوری که معامله‌گران شرکت در انواع دوره تابلوخوانی را در اولویت آموزش‌های خود قرار می‌دهد. تابلوخوانی چیزی نیست که برای درک آن نیاز به مراجعه به مکان خاصی باشد؛ اطلاعات مرتبط با تابلوخوانی را می‌توان از طریق برخی از بسترهای آنلاین بدست آورد. اما چون اطلاعات موردنظر در دوره تابلوخوانی به‌صورت لحظه‌ای به‌روز می‌شوند و باید هر لحظه مورد بررسی قرار بگیرند، تحت عنوان تابلوخوانی در نزد تریدرها شناخته می‌شوند!

آموزش تابلوخوانی در بورس

خوشبختانه دوره‌های بسیاری برای آموزش تابلوخوانی بورس ارائه شده تا فعالان این حوزه بتوانند از آن استفاده کنند. در این دوره‌ها به افراد آموزش داده می‌شود که چطور به اطلاعات تابلو دسترسی پیدا کنند. همچنین به آن‌ها آموزش داده می‌شود که باید به کدام اطلاعات موجود در تابلو توجه کرده و آن را مورد بررسی قرار دهند. در تابلو هر نماد بورسی می‌توان اطلاعات خرید و فروش و کلاً اطلاعات مربوط به رفتار معامله‌گران حقیقی و حقوقی در بازار را بدست آورد. نگاه کردن به رفتار کلی این معامله‌گران می‌تواند اطلاعات مفیدی را بدست بدهد. مثلاً اگر به یکباره حقیقی‌ها سعی کنند سهام خاصی را خریداری کرده یا به فروش برسانند، این حرکت می‌تواند به تریدر بفهامند که وی نیز باید خرید کند، بفروشد یا دست نگه‌دارد. هر رفتار معامله‌گران در تابلوخوانی اهمیت دارد.

در دوره تابلوخوانی چه چیزی خواهید آموخت؟

دلفین وست نیز دوره تابلوخوانی به همراه دوره فیلترنویسی را برای کاربران خود عرضه کرده است. با توجه به استقبال خوبی که از سایر دوره‌های دلفین وست به عمل آمده، این دوره نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دوره تابلوخوانی بورس دلفین وست می‌توان اطلاعات و سرفصل‌های زیر را فرا گرفت:

معرفی کامل سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران

اگر سابقه فعالیت در بورس را داشته باشید، حتماً برای یکبار هم شده به سایت TSETMC مراجعه کرده‌اید. در این سایت می‌توان نقشه بازار را مشاهده کرد. همچنین اطلاعات تابلو هر سهم در این وبسایت قرار دارد. به غیر از این موارد، اطلاعات گسترده دیگری را نیز می‌توان در آن پیدا کرد که دوره به‌صورت کامل به آن اشاره شده است.

آشنایی با تمام مفاهیم موجود در تابلو

مفاهیم بسیاری در تابلو هر سهم وجود دارد که یک تریدر باید با مفهوم هریک از آن‌ها آشنایی داشته باشد. از جمله این مفاهیم می‌توان به «حجم مبنا»، «ارزش بازار»، «بازه قیمت»،‌ «سهام شناور»، «حقیقی»، «حقوقی» و …. را نام برد.

بررسی حجم معاملات و رفتار معامله‌گران حقیقی و حقوقی
افزایش یا کاهش حجم معاملات بر روند کلی بازار تأثیر دارد. رفتار معامله‌گران حقیقی و حقوقی در تابلو قابل بررسی و ردیابی است. حجم معاملات در کنار رفتار معامله‌گران باید حتماً مورد توجه تریدر قرار بگیرد. به همین خاطر این بخش، یکی از مهم‌ترین بهش‌های دوره تابلوخوانی بورس است.

بررسی نقد شوندگی سهام

در بازار بورس، صف‌های خرید و فروش وجود دارد. به همین خاطر گاهاً نمی‌توان سهمی که مناسب برای فروش تشخیص داده شده را به‌موقع به فروش رساند. بنابراین باید قبل از فروش یک سهم به نقدشوندگی آن در تابلو توجه داشته باشید. در دوره تابلوخوانی بورس و در دوره تابلوخوانی پیشرفته به شما آموزش داده می‌شود چطور به بررسی نقدشوندگی سهام بپردازید.

استراتژی‌های معاملاتی بورس

در آخر دوره تابلوخوانی پیشرفته دلفین وست یاد می‌گیرید با استفاده از اطلاعات تابلو، استراتژی معاملاتی مناسب را انتخاب کرده و به معامله بپردازید. طبیعتاً در هر موقعیت بازار باید از استراتژی متفاوتی استفاده کرد تا به سود رسید.

پیدا کردن دستکاری‌های معاملاتی در بازار

گاهی در بازار اتفاقات عجیب و غریبی روی می‌دهد که با روند، تحلیل‌ها و تابلو همخوانی ندارد. در چنین شرایطی تریدرها نمی‌دانند باید چه تصمیمی بگیرند. در دوره تابلوخوانی با پیدا کردن تغییرات معاملاتی می‌توان از این قضایا باخبر شده و رفتار معقول و درستی را در بازار پیش گرفت.

موارد فوق بخشی از اصلی‌ترین سرفصل‌های دوره تابلوخوانی پیشرفته و مقدماتی در دلفین وست هستند. طبیعتاً در این دوره‌ها می‌توان اطلاعات بیشتری درباره بازار بدست آورد که موجب افزایش دانش تحلیلی تریدر خواهد شد.

منظور از فیلترنویسی در بورس چیست؟

پس از بررسی تکنیک تابلو خوانی در بورس، بهتر است گریزی هم به مفهوم فیلترنویسی برای افراد مبتدی این حوزه داشته باشیم. چراکه در کنار دوره تابلوخوانی بورس، دوره فیلترنویسی بورس نیز ارائه شده است. البته دوره فیلترنویسی صرفاً برای بورس نیست و می‌تواند در بازارهای دیگر نیز کاربرد داشته باشد. برای مثال، فیلترنویسی ارز دیجیتال نیز از اهمیت بالایی برخودار است. اگر یک تریدر فیلرنویسی را یاد بگیرد،‌ می‌تواند فیلترنویسی ارز دیجیتال را نیز اجرا نماید. به‌صورت کلی واژه فیلتر «Filter» به معنای پالایش و جدا کردن است. حالا فیلترنویسی به عملی اشاره داردکه به کمک آن می‌توان بخشی از بازار را با هدف خاصی از بخش دیگر جدا کرده و آن را پالایش کرد.

برای مثال در یک تحلیل بلندمدت، تریدر به این نتیجه می‌رسد که سف‌های فروش بالای یک سهم می‌تواند فرصت خوبی برای خرید آن سهم در درازمدت باشد. پس به دنبال سهامی است که بالاترین صف فروش در بورس را دارند. پیدا کردن این سهام در بین کل سهام بازار مار سختی است. اما با نوشتن یک فیلتر می‌توان دقیقاق همان سهام موردنظر را جدا کرد.

آموزش فیلتر نویسی در بورس

می‌توانیم در تعریف جامعی از فیلترنویسی عنوان کنیم که فیلترنویسی به مجموعه‌‌ای از دستورات گفته می‌شود که به صورت کد یا شبه‌کد یا حتی اسکریپت (مجموعه فایل محدود و قابل تشخیص از یک زبان برنامه‌‌نویسی خاص که وظیفه یا عمل خاصی را روی سایت پیاده می‌کنند) اجرا می‌شود. حالا این کدها دارای یک‌سری عملگرهای از پیش تهیه شده هستند که می‌توان آن‌ها را به سادگی آموزش داد. از جمله فیلترهای مشهوری که در دوره فیلترنویسی در بورس آموزش داده می‌شود، می‌توان موارد زیر را نام برد:

فیلتر پیدا کردن سهام با بیشترین صف خرید
فیلتر پیدا کردن سهام با بیشتری صف فروش
فیلتر پیدا کردن صف خرید یا فروش بالای n میلیون حجم
فیلتر پیدا کردن نمادهای که n بار معامله شده‌‌اند
فیلتر پیدا کردن نمادهایی که بیشتر یا کمتر از حجم مبنا در بازار معامله شده‌‌اند

به کمک هر فیلتر می‌توان سهام با فاکتورهای موردنظر خود را از دیگر سهام دیگر جدا کنیم. اگر یک تریدر فیلترهای فوق را یاد بگیرد و کمی با کدهای برنامه‌نویسی آشنایی پیدا کند، می‌تواند فیلترهای اختصاصی خود را بنویسد. طبیعتاً دوره فیلترنویسی در بورس می‌تواند در کنار انواع تکنیک تابلو خوانی در بورس، توانایی‌های قابل توجهی را به تریدرها ببخشد!

آموزش تابلوخوانی و فیلتر نویسی در بورس مناسب چه کسانی است؟

تکنیک تابلو خوانی در بورس به همراه دوره فیلترنویسی و انواع فیلم آموزش تابلو خوانی بورس می‌تواند برای جمع کثیری از فعالان بازار بورس و تریدرهای بالقوه آن، مؤثر واقع شود. اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که دوره فیلم آموزش تابلو خوانی بورس به همراه دوره فیلترنویسی در بورس برای افراد زیر توصیه می‌شود:

افراد مبتدی که هیچ‌گونه آشنایی با معامله‌گری در بازار بورس ندارند.
افرادی نیمه‌مبتدی که در بازار فعالیت می‌کنند، اما نمی‌دانند چگونه باید به اطلاعات موردنظر سهام دسترسی داشته باشند.
افراد حرفه‌ای که در زمینه تحلیل بسیار خوب عمل می‌کنند اما می‌خواهند خود را به دانش فیلترنویسی هم مجهز کنند.
افرادی که به استراتژی معاملات کوتاه‌مدت در بازار علاقه دارند و به دنبال سودهای روزانه هستند.
افرادی که می‌خواهند با فراگیری تابلوخوانی به یک «واچ لیست» معاملاتی برسند و از روی برنامه عمل کنند.

اگر شما نیز خود را در یکی از گروه‌های نامبرده می‌بینید، همین حالا می‌توانید برای شرکت در دوره تابلوخوانی پیشرفته یا در دوره فیلترنویسی بورس ثبت‌نام نمایید. اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

نتایج حاصل از دوره آموزشی کوسه شو چیست؟

در نهایت می‌خواهیم به شما بگوییم که نتایج شیرین پس از گذراندن دوره تابلوخوانی و دوره فیلترنویسی چه خواهد بود. به‌صورت کلی می‌توان گفت که افرادی که در دوره تابلوخوانی شرکت کرده و همچنین تحت آموزش فیلترنویسی پیشرفته قرار بگیرند، نتایج زیر برای ایشان بسیار ملموس خواهد بود:

دانشجویان مبتدی می‌توانند به راحتی معاملات سودمند در بورس داشته باشند.
دانشجویان دوره می‌توانند اطلاعات روی تابلو را آنالیز کرده و از روی آن به موقعیت بازار پی ببرند.
دانشجویان می‌توانند با توجه به حجم معاملات و رفتار معامله‌گران، سهام مناسب برای خرید یا فروش را انتخاب نمایند.
دانشجویان علاقه‌مند به نوسان‌گیری، به راحتی می‌توانند با معاملات سریع از بازار نوسان‌گیری کنند.
دانشجویان با آموزش فیلترنویسی پیشرفته می‌توانند فیلترهای موردنظر خود را اعمال کنند.
دانشجویان می‌توانند برحسب اطلاعات بازار، مناسب‌ترین استراتژی معاملاتی را در پیش بگیرند.

نتایج فوق جزو نتایج روتین و اصلی دوره تابلوخوانی و فیلترنویسی هستند. طبیعتاً هر دانشجو می‌تواند بسته به سطح گیرایی خود، اطلاعات ارزشمند دیگری را از این دوره استخراج کند و بازدهی بیشتری را برای خود رقم بزند. اگر شما نیز می‌خواهید نتایج فوق را دریافت کنید، دوره تابلوخوانی و فیلترنویسی دلفین وست در دسترس شما قرار دارد.

پرسش‌های پرتکرار

این دوره برای افرادی که قصد دارند تابلوخوانی و فیلترنویسی بورس تهران را به صورت حرفه‌ای آموزش ببینند، مناسب است.حتی اگر شما دانش تحلیل تکنیکال و یا فندامنتال هم نداشته‌باشید، با استفاده از این دوره می‌توانید از بازار بورس سود کسب کنید. هزینه سرمایه‌گذاری در این دوره 1/960/000 تومان است. معامله‌گری حرفه‌ای در بورس به دانش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نیاز دارد. اما در حال حاضر، تابلوخوانی نیز به یکی از اصلی‌ترین اصول آموزشی معامله در بورس تبدیل شده است و هر تریدر بورس باید آن را بلد باشد. مدرس دوره تابلوخوانی دلفین وست نیز مانند دیگر دوره‌های جامع دلفین وست، توسط مستر تریدر (استاد محمدمهدی سامانی‌پور) آموزش داده می‌شود. مستر تریدر خود یکی از خوش‌سابقه‌ترین تریدرهای ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی است. بله یکی از نتایج دوره تابلوخوانی، امکان نوسان‌گیری از بازار برای تریدرها است. افرادی که به نوسان‌گیری علاقه دارند، حتماً باید تحت آموزش تابلوخوانی قرار بگیرند.

دیدگاه‌ها

  1. محمد حسین پاک (خریدار دوره)

    واقعا عالی هست

دیدگاهتان را بنویسید
اطلاعات دوره کوسه شو، تابلوخوانی و فیلترنویسی پیشرفته
سطح دوره: فراگیر
زمان دوره: 15 ساعت
نوع دوره: ویدیویی
پیش‌نیاز: ندارد
تعداد جلسات: 7 جلسه
جزوه آموزشی: ندارد
1,960,000 تومان
ثبت نام در دوره

مدرس دوره

مهندس محمد مهدی سامانی پور
بی‌شک یک دوره جامع و کامل، توسط یک متخصص باتجربه در همین زمینه تعریف شده است. مهندس محمد مهدی سامانی‌پور ملقب به مستر تریدر در شبکه‌های اجتماعی؛ یکی از فعالان قدیمی و مجرب در حوزه بورس و بازار سهام است.
کوسه شو، تابلوخوانی و فیلترنویسی پیشرفته
1,960,000 تومان
ثبت نام
مشاوره

طراحی و توسعه توسط تیم فنی دلفین وست
تمامی حقوق محفوظ است.