خانه > دوره‌ها > دوره رازهای آنچین

دوره رازهای آنچین

مدرس: مهندس سهیل بخشی‌پور

معرفی دوره

مزایای دوره رازهای آنچین

سرفصل‌های کاربردی

سرفصل‌های دوره رازهای آنچین به گونه‌ای طراحی شده که برای آموزش داده های درون شبکه کریپتو به هیچ دوره دیگری نیاز نخواهید داشت.

به‌روزرسانی رایگان

پس از شرکت در دوره رازهای آنچین، تا مادام‌العمر اگر آپدیتی برای دوره ارائه شد و محتوای آن به‌روزرسانی شد، کاملا به صورت رایگان برای دانشجویان قبلی دوره، آن آپدیت‌ها ارائه می‌گردد.

دسترسی مادام‌العمر

نیازی نیست نگران از دست دادن جلسات دوره باشید! در صورت شرکت در این دوره، تمامی فایل‌ها و مستندات آن به صورت همیشگی در دسترس هستند.

اطلاعات دوره رازهای آنچین

قیمت: 89 هزار تومان

مینی دوره رازهای آنچین

دوره راز‌های آنچین | حرکت نهنگ‌ها در بازار رمزارز

حرکت نهنگ‌ها در بازار ارز دیجیتال تأثیر زیادی روی قیمت‌های هر رمز ارز دارد. در دوره رازهای آنچین، رفتار و حرکت نهنگ‌ها، حقه‌ها و دستکاری‌های آن‌ها در بازار را مورد بررسی قرار دادیم. دوره‌ای که می‌تواند حضور شما را در بازار رمزارز، امن‌تر و هوشمندانه‌تر کند. هدف تیم ما از تولید این دوره، توصیه‌های جدی و کارآمد برای مقابله با حقه‌های مختلف نهنگ‌ها است.

اما این نهنگ‌ها کی هستند، چه طور فعالیت می‌کنند، ترفندهایشان چگونه است، چه طور آن‌ها را تشخیص بدهیم و از کجا بدانیم که قصد دارند چه دست‌کاری و تغییری در بازار ایجاد کنند؟

حقیقت این است که فعالیت‌های مختلف نهنگ‌ها روی تحرکات بازار رمز ارز تأثیرگذار است، به طوری که خرید و فروش هر کدام از آن‌ها یا سرمایه‌گذاری هر کدامشان روی یکی از رمزارزها می‌تواند تکلیف یک ارز دیجیتال را روشن کند. بنابراین یافتن پاسخی روشن برای نحوه فعالیت‌ نهنگ‌ها در سودبری سرمایه گذاری ما بسیار اثر گذار است و پاسخ این سوال‌ها در دوره رازهای آن‌چین منتظر شما است.

نهنگ‌ها کی هستند؟

معروف‌ترین نهنگ در بازار رمزارز، ایلان ماسک است که مصاحبه‌هایش در مورد بیت کوین، توانست تغییری منفی روی قیمت این رمز ارز حیاتی بگذارد. ایلان ماسک با زیر سؤال بردن این رمز ارز، تلاش کرد قیمت آن را به شدت کاهش بدهد و تا حد زیادی هم موفق بود.

همین مثال، اهمیت شناسایی نهنگ‌ها و روش خرید و فروش آن‌ها را نشان می‌دهد. در بازار کنونی ارز دیجیتال، بیشتر از هزار نهنگ وجود دارند که نزدیک به 40 درصد بازار را در دست دارند. شصت درصد دیگر بازار در دست کسانی است که کمتر از این مقدار را دارند. در حالت کلی، به کسانی که بین 1000 تا 5000 واحد بیت کوین داشته باشند نهنگ گفته می‌شود. کمتر از این واحدها در دسته‌بندی‌های کوسه، دلفین، ماهی، اختاپوس، خرچنگ و میگو قرار می‌گیرند. این دسته‌بندی‌ها به نسبت نهنگ‌ها اهمیتی ندارند.

چرا باید حواسمان به نهنگ‌ها باشد؟

سرمایه‌گذاری با هوش بالا و سرمایه مناسب، باعث تبدیل شدن یک فرد عادی به یک نهنگ می‌شود. تصمیماتی که نهنگ‌ها می‌گیرند، براساس آینده بازار است. وقتی یک رمز ارز توسط چند نهنگ تائید شود، یعنی فرصت سرمایه‌گذاری مناسب برای آن ارز. سرمایه‌های کلان یک نهنگ می‌تواند حجم زیادی از یک رمزارز را خریداری کند و در اختیار خودش بگیرد. بازار به خریده شدن این رمزارز واکنش نشان می‌دهد و قیمت بالاتر می‌رود. و درنهایت ورود دیگر سرمایه‌گذاران خرد به بازار خرید این رمز ارز، باعث می‌شود که قیمت بیشتر هم شود.

اما تمام فعالیت نهنگ‌ها، حقه‌ها و دستکاری‌هایی که می‌کنند، محدود به همین چند حرکت ساده نمی‌شود. فعالیت نهنگ‌ها می‌تواند بازار را به کلی تغییر بدهند و طوری به نظر بیاید که یک رمزارز کاملاً سودآور یا ضررده است. دستکاری‌هایی که گاهی از روی تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال هم چندان قابل تشخیص نیستند.

پامپ و دامپ

بالا رفتن قیمت یک رمزارز با ورود نهنگ‌ها به بامپ شناخته می‌شود. وقتی نهنگ‌ها از یک رمز ارز بیرون می‌روند و قیمتش را کاهش می‌دهند، اصطلاحاً دامپ اتفاق افتاده است. این دو مورد، اصلی‌ترین تحرکات نهنگ‌ها هستند. حرکت‌هایی که می‌توانند هر کسی را به اشتباه بی‌اندازد.

نهنگ با یک حرکت ساده و هوشمندانه، رمزارزی را در قیمت پایین می‌خرد و در قیمت بالا می‌فروشد. وقتی همان نهنگ رمز ارزی را بفروشد، قیمت به سرعت افت می‌کند. این حرکات نهنگ‌ها می‌تواند به راحتی قیمت‌های بازار را دست‌کاری کند. شناخت این حرکت‌ها به ما کمک می‌کند که هماهنگ با نهنگ‌ها خرید و فروش کنیم و به نتیجه‌های مالی مناسبی برسیم.

سل وال و ترید واش، دو ترفند مورد استفاده نهنگ‌ها

نهنگ‌ها به آرامی روی یک رمز ارز سرمایه‌گذاری می‌کنند و هزینه سنگینی که روی یک رمزارز سرمایه‌گذاری می‌شود قیمت آن را با روندی غیر طبیعی بالا می‌برد. اینجاست که نهنگ‌ها با تکنیک سل وال، تمام سرمایه‌گذاری خود را بیرون می‌کشند. سرمایه‌گذاران دیگر برای کم کردن ضرر، با قیمت پایین‌تر می‌فروشند و دوباره نهنگ‌ها با همان سرمایه قبلی، حجم بیشتری می‌خرند.

واش ترید، تکنیک دیگر نهنگ‌ها است. آن‌ها رمزارزی را می‌خرند و در همان لحظه می‌فروشند. در نتیجه چون دوبار معامله انجام شده، حجم معاملات بالا می‌رود و قیمت‌ها دست‌کاری می‌شود.

دستکاری‌های دیگری هم در بازار اتفاق می‌افتد و بازار خیلی راحت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد آشنایی با تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال می‌تواند تا حدی به شما کمک کند، اما اگر با تکنیک‌های اصلی نهنگ‌ها آشنا نباشید، ممکن است گمراه شوید.

دوره رازهای آنچین؛ پاسخی که بدنبالش هستید

بعد از دو سه ماه تحقیق و تلاش و رصد کردن فعالیت نهنگ‌ها، توانستیم دوره رازهای آنچین را طراحی کنیم. در این دوره، تمام حرکت‌های نهنگ‌ها، تکنیک‌های دست‌کاری بازار توسط آن‌ها و هشدارهایی که باید برای مقابله با رفتار نهنگ‌ها بدانیم، گنجانده شده است.

این دوره با قیمت خیلی پایین 89,000 تومان و برای اولین بار در این کامیونیتی، تولید و عرضه شده است. تلاش ما در این دوره، بررسی رفتارهایی است که می‌توانید همگام با نهنگ‌ها داشته باشید، حقه‌های نهنگ‌ها که باعث دست‌کاری در بازار می‌شوند و نکته‌های کاربردی دیگر را بررسی کرده‌ایم. ارزش این نکته‌ها و کمکی که به شما می‌کند، خیلی بیشتر از قیمتی است که روی آن گذاشته شده است.

مدرس دوره

مهندس سهیل بخشی‌پور

مهندس سهیل بخشی‌پور

مدرس بازارهای مالی
  • تحلیلگر بازارهای مالی
  • مدرس در حوزه رمزارزها
  • فاندامنتالیست بازار ارزهای دیجیتال
  • عضو ارشد تیم تحلیل مجموعه دلفین‌وست

سرفصل‌های دوره

پرسش‌های پرتکرار

این دوره برای افرادی طراحی شده است که علاقه‌مند به یادگیری فاندامنتال ارز دیجیتال و تحلیل داده‌های درون شبکه هستند و می‌خواهند به شکل پایه‌ای و اصولی تمامی مفاهیم این بازار را یاد بگیرند.

بلافاصله پس از ثبت‌نام در دوره رازهای آنچین اطلاعات دسترسی به محتوای دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد، البته امکان دانلود ویدیوها نیز برای دسترسی آسان‌تر وجود دارد.

این دوره هیچ پیش نیازی ندارد و به طور کامل مباحث مرتبط تحلیل داده‌های درون شبکه را پوشش می‌دهد.

برای شرکت در دوره کافی است روی دکمه «ثبت نام در دوره» کلیک کنید و پس از ثبت نام، بلافاصله به محتوای دوره دسترسی داشته باشید. در صورتی که در مراحل ثبت‌نام با مشکلی مواجه شدید،با کارشناسان دلفین وست در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
آموزش سرمایه گذاری

درباره دوره رازهای آنچین سوال دارید؟
درخواست مشاوره ثبت کنید.

مشاوره رایگان دوره
برای دریافت مشاوره در واتس‌اپ