معاملات فردایی چیست؟ همه چیز درباره معاملات فردایی طلا و ارز

الگوی مستطیل

معاملات فردایی که به نام معاملات آتی و یا شنبه ای نیز شناخته میشود، برای افرادی با سرمایه اندک که به دنبال سودآوری کلان هستند مناسب است. این معاملات معمولا روی طلا و ارز انجام می‌شوند. در معاملات فردایی، طرفین قیمت طلا یا ارز در روز آینده را پیش بینی می‌کنند و وارد معامله می‌شوند. در واقع تلاش می‌کنند با پیش بینی صحیح سود کنند و طبعا زیان ناشی از پیش بینی اشتباه خود را نیز می‌پردازند.

معاملات فردایی چیست؟

در معاملات فردایی طلا یا هر کالای دیگری، روند به این صورت است که: هریک از طرفین معامله پیش‌‌‌بینی خود از قیمت طلا در روز آینده را بیان می‌‌‌کند. این افراد بر سر پیش‌‌‌بینی‌‌‌های یک‌‌‌دیگر به توافق رسیده و موعدی در ساعت کاری روز بعد را (معمولا حدود ساعت ۱۵) به عنوان پایان معامله در نظر می‌‌‌گیرند. چنانچه پیش‌‌‌بینی یکی از طرفین صحت پیدا کند، آن شخص سود خواهد برد و طرف مقابل اختلاف قیمت را به عنوان غرامت به دیگری پرداخت خواهد کرد. این‌‌‌چنین معاملاتی با اعتبار طرفین شکل می‌‌‌گیرد. چنانچه یکی از آن‌‌‌ها قادر به پرداخت غرامت نباشد، اعتبارش صلب شده و دیگر اجازه‌‌‌ی شرکت در معاملات فردایی را نخواهد داشت.

معاملات فردایی طلا برای چه کسانی مناسب است؟

 • فروشندگان: فروشندگان بیشتر از بقیه احتمال سود بردن دارند.
 • خریداران: کسانی هستند که نیاز به آن کالا دارند و با تعیین قیمت و زمان، آن کالا را پیش خرید می‌کنند.
 • تحلیلگران نوسانات بازار: آنها افرادی با ریسک پذیری بالا هستند که به آن کالا نیازی ندارند و فقط با پیش بینی نوسانات بازار و شرکت در معاملات فردایی به سود میرسند.

معاملات فردایی یا آتی

چند ویژگی اصلی برای این نوع معاملات وجود دارد:

 • کالایی که خریداری می‌‌‌کنید به شما تحویل داده نمی‌شود و تنها حواله‌‌‌ خرید در اختیار شما قرار خواهد‌‌‌ گرفت
 • وجهی که برای خرید پرداخت می‌‌‌کنید بسیار کمتر از ارزش معامله است
 • معاملات فردایی مشمول مالیات نیستند
 • افراد می‌‌‌توانند به تعداد نامحدود در روز معامله‌‌‌ فردایی انجام دهند
 • وجه پرداختی به صورت روزانه قابل برداشت است و سود و زیان نیز روزانه محاسبه می‌‌‌شود

طلای آب‌‌‌ شده فردایی چیست؟

معاملات فردایی طلا آب شده برای افرادی با سرمایه کم اصلا توصیه نمی‌شود.

 • سرعت معاملات بسیار بالا است
 • معاملات اکثرا از طریق تماس تلفنی و یا تلگرام انجام میشود
 • میزان سوددهی آن دارای نوسانات است
 • همه افراد نمی‌توانند وارد این نوع معاملات شوند
 • نیازمند افراد ریسک پذیر است

دلار فردایی چیست؟

دلار یا هر ارز دیگری نیز میتواند به صورت فردایی معامله شود. افرادی که فروشنده دلار فردایی هستند، در واقع دلار ندارند و فقط برای هیجان زده کردن بازار و تغییر قیمت ها دست به این معاملات میزنند. خریداران نیز به دنبال سود بیشتر هستند.

بسیاری از دلالان ارز در کنار فروش ارز خارج از بازار رسمی، معاملات فردایی نیز انجام می‌‌‌دهند. هنگامی که قیمت‌‌‌ها به ثبات نزدیک می‌‌‌شوند، این افراد با انجام معاملات فردایی با قیمت‌‌‌هایی بالاتر از قیمت رسمی، بازار را متشنج می‌‌‌کنند.

پیش بینی قیمت دلار + تحلیل هفتگی دلار

معاملات فردایی ممنوع است!

به گزارش وبسایت خبر آنلاین، پلیس امنیت اقتصادی اعلام کرد که انجام هرگونه معاملات فردایی طلا، سکه و ارز طبق قانون ممنوع است. فقط معاملاتی مجاز و قانونی است که در واحدهای صنفی قانونی و رسمی و با رعایت قوانین و مقررات پولشویی و مالیاتی انجام شود. دفتر مقام معظم رهبری نیز در پاسخ به حکم شرعی معاملات فردایی ارز و طلا اعلام کرد که پیش‌بینی نوسانات قیمت ارز، سکه، طلا و مانند آنها مشروع نیست.

خرید و فروش در معاملات فردایی طلا به دلیل سر و کار داشتن با تحلیل‌‌‌، برای افرادی مناسب است که در کنار توانایی تحلیل بازار دارای روحیه ریسک‌‌‌پذیری نیز باشند. در این معاملات، هرچقدر بازار با منطق پیش بینی شود، باز هم احتمال ضرر وجود دارد. معاملات فردایی، سود کلانی عاید افراد می‌‌‌کند، با این حال به دلیل اینکه حرفه‌‌‌ای‌‌‌ها از این بازار برای ایجاد هیجان و نوسان استفاده می‌‌‌کنند، برای افراد مبتدی می‌تواند به منزله‌‌‌ از دست دادن سرمایه باشد. بهتر است قبل از ورود به بازار معاملات فردایی در مورد روندهای معاملاتی و نحوه‌‌‌ی ارائه‌‌‌ پیش‌‌‌بینی‌‌‌ها به خوبی مطالعه کنید.

چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید