ویدیوهای آموزشی

نسبت خرید به فروش

همه چیز درمورد نسبت خرید به فروش در بورس

شاید برایتان جالب باشید بدانید که با اندازه‌گیری و محاسبه نسبت خرید به فروش خریداران و فروشندگان حقیقی در بازار بورس، می‌توان به نتایج قابل توجهی دست یافت. برخی از نمادها در بازار بورس تهران هستند که قدرت بالایی دارند.

ادامه مطلب »
مشکل بورسی

بزرگ‌ترین مشکل فعالین بورس چیست؟

تریدرها در فضای بازارهای مالی، مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. این مشکلات گاه آن قدر شما را به چالش می‌کشند که ممکن است با سردرگمی و ضرر و زیان زیادی از این بازارها خارج شوید. اما بزرگترین مشکل بورسی تریدرهای تازه کار در بازارهای معاملاتی چیست؟

ادامه مطلب »
مهم‌ترین اصل معامله گری

مهم‌ترین اصل معامله گری چیست؟ | چگونه یک معامله‌ گر حرفه‌ای شویم؟

خیلی‌ها از ما در رابطه با مهم‌ترین اصل معامله گری سوال می‌پرسند و می‌خواهند بدانند که مهم‌ترین اصول معامله گری چیست؟ آن‌ها از شرکت پی در پی در دوره‌های مختلف و خواندن کتاب‌های متعدد، خسته شده‌اند و به دنبال راهی برای پایان بخشیدن به ضرر و زیان خود و افزایش سود دهی هستند. در این مقاله ما در رابطه با اصول معامله گری و مهم‌ترین اصل معامله گری با شما صحبت خواهیم کرد و راه کارهایی را برای داشتن عملکرد بهتر در بازارهای بورسی به شما ارائه می‌کنیم. اگر به دنبال راه کاری برای جلوگیری از شکست‌های پی در پی در بازارهای بورسی هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

ادامه مطلب »
سرمایه گذاری در فارکس یا بورس

سرمایه گذاری در فارکس یا بورس؟ کدام برای ما بهتر است؟

خیلی از افرادی که می‌خواهند در بازارهای مالی مشغول به فعالیت شوند، برای انتخاب بازار مناسب با سود دهی بالا سردرگم می‌شوند. گاه این افراد به علت جست و جوی مداوم برای انتخاب بهترین بازار مالی دچار سردرگمی می‌شوند.

ادامه مطلب »
اشتباه فیبوناتچی

رایج‌ترین اشتباهات فیبوناچی در بورس

ابزارها و روش‌های زیادی برای تحلیل قیمت سهام در بورس وجود دارد. برخی از ابزارها کاربردی‌تر از بقیه هستند. یکی از پرکاربردترین ابزارهای تحلیل تکنیکال، استفاده از ابزارهای فیبوناچی است. این ابزارها کمک می‌کنند تا بتوانیم تحلیل صحیح‌تری نسبت به موقعیت موردنظر خود در بازار داشته باشیم. اما اکثر تریدرها به‌صورت صحیح از این ابزارها بهره نمی‌گیرند. به همین خاطر است که موضوع اشتباه فیبوناچی، تبدیل به یک اشتباه عام در بین تریدرها شده است. بنابراین در اینجا ضمن معرفی ابزارهای ترسیم فیبوناچی در بورس، اشتباه رایج فیبوناچی در تحلیل‌ها را بیان خواهیم کرد.

ادامه مطلب »
ماهیگیری و بورس

ماهی گیری و بورس | آموزش یک ترفند تکنیکال برای جبران ضرر بورسی

در این بخش قصد داریم شما را با نشانه‌هایی که بیانگر زمان مناسب کاهش میانگین هستند، آشنا کنیم. با کمک این روش ساده برای تحلیل بازار، شما می‌توانید از ضرر و زیان‌های احتمالی در این باره جلوگیری کنید. به این منظور، تصور کنید که شما یک سهم ریزشی دارید یا به بیان ساده‌تر، سهم شما در حال ریزش است و در عین حال، هیچ صف خرید یا دلیلی برای مثبت شدن سهم وجود ندارد.

ادامه مطلب »
سرمایه گذاری با پول نقد

با پول نقد خود چه کنیم؟ | سرمایه گذاری با پول نقد با مدیریت ریسک

همه افرادی که می‌خواهند با پول‌های‌شان سرمایه گذاری کنند، به احتمال زیاد یک دغدغه مشترک دارند. این دغدغه می‌تواند همان موضوعی باشد که هم اکنون ذهن شما را هم درگیر کرده است و به دنبال راه کاری برای حل آن هستید. این دغدغه چیست؟ گاه ما مبلغی پول نقد در حساب بانکی خود داریم که نه برای سرمایه گذاری در مسکن یا خرید ماشین خوب کافی است و نه آن قدر کم است که بتوانیم از آن صرف نظر کنیم.

ادامه مطلب »
صف فروش

چگونه در صف فروش گیر نکنیم؟ | فیلترهای طلایی صف فروش

خیلی‌ها با ورود به بازارهای سرمایه، از گیر کردن در صف فروش ابراز نگرانی می‌کنند. آن‌ها دائم از ما سوال می‌کنند که چگونه می‌توان ترفندی به کار برد که در صف فروش گیر نکنند؟ برای ممانعت از گیر کردن در صف فروش، تکنیک‌هایی وجود دارد؛ اما زمان مناسب برای به کارگیری این تکنیک‌ها، پس از ورود به معامله نیست! تکنیک‌ها و ترفندهای موجود برای ممانعت از گیر کردن در صف فروش زمانی کارایی دارند که شما هنوز به یک معامله وارد نشده‌اید.

ادامه مطلب »
بسته شدن سهم

۲ دلیل مهم بسته شدن سهم در بورس چیست؟ | چگونه از بسته شدن سهم مطلع شویم؟

بسته شدن سهم، یکی از موضوعات ناراحت کننده در بورس برای تریدرها و سرمایه‌گذاران است. گاهی همین که تصمیم می‌گیریم به محض باز شدن بازار، سهم خاصی را بفروشیم، می‌بینم که آن سهام بسته شده و هیچ کاری تا باز شدن آن نمی‌توانیم انجام بدهیم. در چنین شرایطی باید پیگیر دلایل بسته شدن سهم شویم تا ببینم که چه زمانی باز می‌شود و آیا به‌صورت مثبت باز خواهد شد یا منفی؟! اگر این موضوع برای شما هم جای سؤال و ابهام دارد، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
راه حل سود در بورس

چگونه در بورس سود کنیم؟ | راه حل سود در بورس

موضوع موفقیت در بازارهای مالی، به دانش و آگاهی مالی نیاز دارد. حال آن‌که در بسیاری از مواقع، می‌بینیم که افراد انتظارات نامعقولی از این بازارها دارند. نگرش‌های کازینویی و یک شبه پولدار شدن، بیشترین آسیب را به تریدرهای تازه‌کار وارد می‌کند. معامله در بازارهایی چون بورس، به دانش، آگاهی و تجربه نیاز دارد. شاید با خودتان بگویید که وقت برای آموزش و تجربه ندارم؛ یا حتی با خود بگویید که دلیل ندارد این همه آموزش ببینم. اگر بخواهید کمی منطقی‌تر به این بازارها نگاه کنید، متوجه می‌شوید که دلایل برای آموزش دیدن آن‌ها بسیار است.

ادامه مطلب »