بستن منو

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

تیم تحلیل دلفین وست
1 خرداد 1402

تا به امروز، بیش از 22 هزار پروژه ارز دیجیتال وجود دارد که کل بازار رمزارز ها را به ارزش بیش از 1 تریلیون دلار می رساند. از بیت ‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که از میان این همه، انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023 کار سخت و دشواری است. در این مقاله قصد داریم بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 را به شما معرفی کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیستند، لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

بیت کوین (BTC)

بیت ‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که توسط ساتوشی ناکاموتو در مقاله ‌ای در سال 2008 توصیف شد  و پس از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی شد.

بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا (فرد به فرد) است، به این معنی که تمام تراکنش‌ ها مستقیماً بین شرکت ‌کنندگان انجام می ‌شود، بدون اینکه نیازی به هیچ واسطه‌ای برای اجازه انجام آن ها باشد. به گفته خود ناکاموتو، بیت کوین ایجاد شد تا پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود.

در می 2016، شما می توانستید یک بیت کوین را با قیمت حدود 500 دلار خریداری کنید. تا 31 ژانویه 2023، قیمت هر بیت کوین حدود 23108 دلار بود. این رشد 4522 درصدی را نشان می دهد. بیت کوین، در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 60% فاصله دارد.

ارز دیجیتال بیت کوین

اتریوم (ETH)

اتریوم به دلیل کاربردهای بالقوه اش، مانند قراردادهای هوشمند که به طور خودکار در صورت برآورده شدن شرایط، اجرا می شود و توکن های غیرقابل تعویض (NFT)  وهمچنین یکی از بهترین بلاک چین ها برای توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است.

اتریوم نیز رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است؛ از آوریل 2016 تا پایان ژانویه 2023، قیمت آن از حدود 11 دلار به حدود 1584 دلار رسید و 14301 درصد افزایش یافت. اتریوم، در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت تاریخی خود، بیش از 60% فاصله دارد با این حال می‌توان در مجموعه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023 قرار داد.

ارز دیجیتال اتریوم

پالیگان (MATIC)

Polygon  که قبلاً به عنوان Matic Network شناخته می شد، از سال 2017 تأسیس شد و به سرعت به یک رمزارز محبوب تبدیل شد. پالیگان به اینترنت بلاک چین های اتریوم معروف است و به همین دلیل است که MATIC بیش از 7000 برنامه غیرمتمرکز   (DApps)  را پشتیبانی می کند.

Polygon نیز از اولین راه اندازی خود رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است؛ قیمت اولیه MATIC در زمان عرضه اولیه 0.00263 دلار بود. اما امروز MATIC با 42029 درصد افزایش، بیش از 1 دلار معامله می شود. پالیگان، در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 50% فاصله دارد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

سند باکس (SAND)

The Sandbox  یک بازی برای کسب درآمد است که در سال 2011 توسط Pixowl راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتالی را در قالب یک بازی ایجاد کنند، بسازند، بخرند و بفروشند، سند باکس با ترکیب قدرت‌های سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، یک پلتفرم غیرمتمرکز برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای ایجاد می ‌کند.

توکن سند در تاریخ 4 نوامبر 0.02 دلار قیمت داشت که تقریبا بعد از یک سال در تاریخ 25 نوامبر 2021 بیش از 8 دلار ارزش داشت. سند، در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 90% فاصله دارد.

ارزدیجیتال sand

فایل کوین (FIL)

فایل کوین یک بلاک چین ذخیره ‌سازی غیرمتمرکز است که هدف آن ذخیره مهم ‌ترین اطلاعات جهان است و ماهیت غیرمتمرکز آن باعث می ‌شود تا این شبکه مناسب برای افرادی باشد که بخواهند اطلاعات مهم خود را در جایی مناسب ذخیره و نگهداری کنند.

فایل کوین در تاریخ 29 آگوست 2019، دلار قیمت داشت که تقریبا بعد از دو سال در تاریخ 1 نوامبر 2021 بیش از 230 دلار ارزش داشت. فایل کوین، در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 95% فاصله دارد.

فایل کوین

آپتیمیسم (OP)

یک بلاک چین لایه دو برای اتریوم است که به مقیاس پذیری اکوسیستم اتریوم کمک می کند. در آپتیمیز، تراکنش ها به طور ایمن بر روی اپتیمیزم (Optimism)، بررسی و اعتبار سنجی می شوند، بدون آن که نیازی به شبکه اتریوم باشد، اما در نهایت تراکنش های بررسی شده، بر روی شبکه اتریوم ثبت می شود.

توکن آپتیمیز در تاریخ 18  ژوئن 2022 دارای قیمت 0.40 دلار بود و حدودا 8 ماه بعد در تاریخ 31 می 2022، بیش از 4.5 دلار ارزش داشت. آپتیمیزم در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 30% فاصله دارد.

ارز op

کازماس (ATOM)

کازماس بلاک چینی است که کمک می کند، ارتباط و تعامل میان بلاک چین ها را انجام شود. این پروژه به عنوان اینترنت بلاک چین ها ( Internet of blockchains) معروف است و هدف این پروژه  این است که بتواند هر بلاک چینی با بلاک چین های دیگر ارتباط برقرار کند.

اتم در تاریخ 13  مارس 2020 دارای قیمت بیش از 1 دلار بود و حدودا 1 سال بعد در تاریخ 20 سپتامبر 2021، بیش از 44 دلار ارزش داشت. اتم در زمان نگارش این مقاله با بالاترین قیمت  تاریخی خود، بیش از 60% فاصله دارد.

ارز کازماس

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB) ارز دیجیتالی است که می ‌توانید از آن برای پرداخت کارمزد در صرافی بایننس، یکی از بزرگ ‌ترین صرافی‌ های ارز دیجیتال در جهان استفاده کنید. جدا از اینکه بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان است، اکوسیستم کاملی را برای کاربران خود راه اندازی کرده است؛ شامل شبکه بایننس، شبکه هوشمند بایننس، آکادمی بایننس، تراست ولت و پروژه‌ های تحقیقاتی دیگری که همگی از قدرت ‌های فناوری بلاک چین برای ارائه امور مالی عصر جدید به جهان استفاده می‌ کنند.

قیمت BNB در سال 2017 فقط 0.10 دلار بود. تا اواخر ژانویه 2023، قیمت آن به بیش از 300 دلار افزایش یافته بود. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که، صرافی بایننس، ایران را در لیست کشور های تحریمی خود قرار داده است و دسترسی به آن توسط ایرانیان را مسدود کرده است.

ارز دیجیتال بایننس کوین

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA) توسط چارلز هاسکینسون Charles Hoskinson)) یکی از بنیانگذاران اتریوم راه اندازی شد؛ این روش برای حل مشکل مقیاس پذیری در پلتفرم هایی مانند بیت کوین و اتریوم راه اندازی شد و مصرف انرژی و تأثیرات زیست محیطی را کاهش داد؛ همچنین شبکه کاردانو، مانند اتریوم برای فعال کردن قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می گیرد.

ADA در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بزرگ رشد نسبتاً کمی داشته است؛ در سال 2017، قیمت ADA 0.02 دلار بود که در 31 ژانویه 2023، قیمت آن 0.38 دلار بود.

ارز دیجیتال کاردانو

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023 پرداختیم که ممکن است سال خوبی برای آنان باشد؛ اما ارز های دیگری مانند ریپل، سولانا، دوج کوین، انجین، آولانچ و… نیز می توانند سال خوبی را داشته باشند. به طور کلی همه بازارهای مالی دارای نوسان و ریسک های خاص خود هستند؛ در نتیجه، بازار کریپتو هم از این قاعده خارج نیست؛ بنابراین، برای ورود به بازار و سرمایه گذاری، باید همه جوانب را در نظر بگیرید و تحقیقات بیشتری انجام دهید و صرفا با خواندن این مقاله اقدام به سرمایه گذاری نکنید.

چقدر مفید بود؟

آخرین مقالات مرتبط

میم کوین چیست؟

ارز های دیجیتال یا رمزارز ها راه خود را از سال 2008 با بیت کوین آغاز کردند که هدف آن وسیله ای برای مبادله همتا به همتا (فرد به فرد) و بدون واسطه بین طرفین بود؛ اما رفته رفته شاهد ورود رمزارز های دیگر به بازار بودیم که خیلی از آن ها دارای اهداف و […]

ادامه مطلب

پرایس اکشن ICT چیست؟ آموزش سبک ict (صفر تا صد)

درباره پرایس اکشن ict چه می­‌دانید؟ اگر دوست دارید سرمایه­‌گذاری‌­ها و معاملات خود را با روش‌­های بهتری مدیریت کنید، یکی از سبک‌ هایی که باید درباره آن بدانید، سبک معاملاتی ict است. در این مقاله می­خواهیم شما را با این روش جذاب و کاربردی آشنا کنیم. ابتدا در مورد مفهوم پرایس اکشن صحبت میکنیم و […]

ادامه مطلب

کریپتوکارنسی چیست؟

ارز شامل سکه و اسکناس های کاغذی می ‌شود که توسط دولت ها تولید و توزیع شده تا در چرخه اقتصاد گردش داشته باشد و آن به عنوان وسیله ای برای پرداخت هزینه کالا و خدمات استفاده می شود؛ به این نوع ارز ها، ارز فیات گویند. با پیشرفت تکنولوژی نوع دیگری از ارز ها […]

ادامه مطلب

دیدگاه‌ها

مشاهده نظرات بیشتر

دیدگاه خود را بنویسید

برای ثبت دیدگاه خود باید ثبت نام کنید یا وارد شوید.

طراحی و توسعه توسط تیم فنی دلفین وست
تمامی حقوق محفوظ است.