تحلیل شاخص کل بورس امروز

تحلیل شاخص کل بورس امروز 5 فروردین 1402: شاخص کل در یک قدمی دو میلیونی شدن هست و دو میلیون واحد دقیقا یک سقف تاریخی است و قبلا بازار بورس از آنجا ریزش شدید داشته است. در نتیجه احتمالا فشار فروش و فشار عرضه در روزهای آینده بازار بورس خواهیم داشت. اما با توجه به افزایش قیمت دلار و تورمی که امسال پیش بینی میشود، احتمالا شاخص کل عدد 2 میلیون واحد را خیلی راحت پشت سر خواهد گذاشت. فقط قبل از آن در مواجه اول فشار فروش خواهیم داشت و یک مقدار شاخص اصلاح میکند و بعد از شاخص دو میلیونی عبور خواهیم کرد. این اصلاح بهترین فرصت برای ورود به سهم های کوچک است. چرا که در شاخص کل هم وزن اگر اصلاحی اتفاق بیفتد احتمالا یک پولبک است و قیمت دوباره به سمت بالا حرکت میکند.

آموزش بورس رایگان

تحلیل شاخص کل بورس امروز 13 اسفند 1401: شاخص کل بورس همه ی سقف های قبلی خودش را شکست و به سمت بالا حرکت کرد. سقف آخر که حدودا روی 1 میلیون و 700 هزار واحد بود را هم پشت سر گذاشت. تنها سقف پیش رو سقف تاریخی آن است که 2 میلیون و 100 هزار واحد است. اما برای رسیدن به این سقف و حتی شکست آن نیاز به اصلاح موقت دارد و این اصلاح میتواند شاخص کل را تا محدوده 1 میلیون و 700 تا پایین بیاورد و سپس صعود اتفاق بیفتد. درنتیجه این اصلاح میتواند نقطه ورود باشد و میتوانیم در طول آن و در انتهای آن معامله کنیم.

شاخص کل بورس

آموزش بورس رایگان

تحلیل شاخص کل بورس 6 اسفند 1401

 همانطور که در تحلیل پیش بینی کردیم یک صعود در شاخص کل و شاخص کل هم وزن اتفاق افتاد. اگر شاخص کل هم وزن بتواند در چند روز آینده اصلاح کند، میتواند فرصت های جذاب سرمایه گذاری با کمترین ریسک ممکن برای ما ایجاد کند. بنابراین درصورتی که اصلاح اتفاق افتاد، بهترین زمان برای خرید سهام در بورس است.

تحلیل شاخص کل

آموزش بورس رایگان

تحلیل شاخص کل بورس 23 بهمن

در تحلیل قبل دوتا سناریو رو بررسی کردیم و گفتیم کدوم محتمل تره و دقیقا اتفاق افتاد. در شاخص کل هم وزن انتظار یک کاهش روند محور داشتیم که اتفاق افتاد. اما نکته ای که در این تحلیل وجود داره اینه که اونطور که باید خریدارها در شاخص کل خودشون رو نشون ندادند. ما انتظار داشتیم شاخص کل صعود کوچیکی داشته باشه اما اتفاق نیفتاد. بنابراین باید منتظر یک ریزش در شاخص کل بورس باشیم که اگر اتفاق بیفته، از اونجایی که شاخص کل بورس نماینده ی سهم های بزرگه و بیشتر از سهم های بزرگ تاثیر میگیرد، در دو هفته آینده بهتره خرید سهم های بزرگ رو به تعویق بندازیم و برای نوسان گیری روی سهم های کوچیک مانور بدیم. اگر قصد خرید سهم های بزرگ رو دارید، فعلا صبر کنید.

تحلیل امروز بورس

آموزش بورس رایگان

تحلیل شاخص کل بورس 10 بهمن

 بازار بورس همانطور که در تحلیل 5 بهمن پیش بینی شد، دچار اصلاح شد. اولین نقطه حمایتی فعلا عدد 469 هزار تاست. دو سناریو پیش رو داریم: یا از 469 هزار تا عبور میکنه به سمت پایین و این سطح رو میشکنه و بهش توجهی نمیکنه. اگر این اتفاق بیفته در پولبک یا برگشت قیمت 469 هزارتا فرصت خروج هست و باید سهم مون رو بفروشیم. اما اگر در روزهای آینده بازار متعادل تر پیش بره، یعنی منفی بخوره اما فقط 2000 یا 3000 هزار واحد منفی بخوره، میتونیم انتظار داشته باشیم که از 469 هزارتا بازار حمایت بشه و به سمت بالا حرکت کنه. باید منتظر باشیم و ببینیم واکنش شاخص کل هم وزن به عدد 469 هزار واحد به چه صورت خواهد بود و بعد تصمیم بگیریم.

تحلیل بورس

آموزش بورس رایگان

تحلیل بورس 5 بهمن 1401

همانطور که بارها در تحلیل های قبل گفتیم، بورس به زودی اصلاح خواهد داشت. اما احتمال دارد در 2-3 روز ابتدایی هفته آینده روند مثبتی داشته باشد که فرصت خروج است. پیشنهاد میکنم سهم هایی که با دید کوتاه مدت خریداری کردید و به آنها اطمینان کافی ندارید، اگر روند مثبت شد، بفروشید و اگر بورس اصلاح کرد، در قیمت های پایین تر، سهم های ارزنده تر خریداری کنید. محدوده اصلاح بورس و اینکه امکان داره بازار تا کجا ریزش داشته باشد، در ویدیو تحلیل بورس مشخص شده است.

تحلیل شاخص کل بورس

آموزش بورس رایگان

4.3/5 - (249 امتیاز)

36 پاسخ

  1. سلام استاد عزیز خداقوت سپاسگزارم از تحلیل های زیباتون ، استاد من یک درخواست دارم ازتون امکانش هست یک لیست از سهام بنیادی که در سه چهار سال آینده سود سازی و تقسیم سود بالایی دارن ارائه بدین 🙏❤️

    1. درود بر شما کاملا درست می فرمایید این دقیقا همون چیزی هست که من در تریدرشو هم آموزش می دم ولی دقت کنید جفت این موضوعاتی که گفتید از تایید کننده ها هستند و نه شرط های لازم و قوانین اصلی . ما سه قانون اصلی در الیوت داریم که هر سه قانون اینجا رعایت شده . راجب این دو موردی که گفتید هم چون در بازار بورس به نسبت بازار های خارجی نقدشوندگی و مارکت کپ پایین تری داریم انتظار نداریم که الگو ها کامل و درست تشکیل بشن ،

دیدگاهتان را بنویسید