خانه > بلاگ

تحلیل هفتگی بازارهای مالی

ویدئوهای آموزشی

مسیرهای آموزشی

آخرین مقالات

طلای آب شده برای سرمایه گذاری

راهنمای جامع خرید طلای آب شده

طلای آب شده به نوعی از طلا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویند که بعد از استفاده مجدا ذوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به بیان دیگر به طلاهای دست دومی که نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به عنوان طلای زینتی استفاده کرد.قیمت طلای آب شده بر اساس مظنه بازار انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و ممکن است با قیمتی که بر روی تابلو نوشته شده است تفاوت داشته باشد زیرا مظنه نوسان داشته و در هر لحظه تغییر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

ادامه مطلب »
صندوق‌ سرمایه گذاری طلا

صندوق طلا چیست؟ + بهترین صندوق سرمایه گذاری طلا کدام است؟

همه افراد مهارت، اطلاعات یا زمان کافی برای سرمایه گذاری ندارند. استفاده از صندوق‌های سرمایه گذاری مانند صندوق سرمایه گذاری طلا راه حل مناسبی برای اینگونه افراد است. صندوق‌های طلا، رفع تمام ریسک‌ها و مشکلات خرید شخصی طلا به صورت فیزیکی را هدف قرار داده‌اند. در بازار امروز، چهار صندوق سرمایه ‌گذاری با پشتوانه طلا در بورس فعالیت می‌کنند.

ادامه مطلب »
طلای دست دوم یا سکه

خرید طلای دست دوم بهتر است یا سکه؟

با صعودی شدن قیمت‌ها، خرید متداول طلای نو کاهش یافت و نظر سرمایه ‌گذارها به طلای دست دوم و کم اجرت جلب شد. سکه نیز با مزیت‌های فراوان یکی از پرطرفدار ترین بازارهاست.ما به سودآوری بازار سکه و طلا دست دوم اطمینان داریم، اما سوال اینجاست که کدام یک برای سرمایه‌ گذاری پرسود‌تر است. طلای دست دوم یا سکه؟

ادامه مطلب »

دوره‌های آموزشی