با پول‌هام چیکار کنم؟ بهترین و پرسودترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱

زمان مطالعه: 11 دقیقه
با پول‌هام چیکار کنم

در جریان فعالیت‌های مالی، موقعیت‌هایی پیش می‌آید که مقداری کم یا زیاد از سرمایه در اختیار افراد قرار می‌گیرد. احتمالا این موقعیت‌ها برای شما نیز ایجاد شده است. ممکن است در چنین موقعیتی از خود پرسیده باشید که: «با پول‌هام چیکار کنم؟» طبیعتا کارهای زیادی را می‌توان با هر مقدار از پول یا سرمایه انجام داد، اما هرکس باید در بین گزینه‌های موجود، بهترین مورد را متناسب با مقدار سرمایه خود انتخاب کند. در ادامه قصد داریم تا به بررسی سرمایه‌گذاری‌های پرسود با سرمایه‌های بین ۱۰۰ تا ۷۰۰ میلیونی بپردازیم. البته راه‌هایی را نیز معرفی خواهیم کرد که حتی با ۵۰۰ هزار تومان هم می‌توانید در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین اگر موضوع سرمایه‌گذاری برای شما نیز دغدغه ایجاد کرده است، حتما با ما همراه شوید.

سرمایه‌گذاری چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم، راه‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما قبل از بررسی انواع روش سرمایه‌گذاری، بهتر است یک تعریف از خود عبارت «سرمایه‌گذاری» داشته باشیم. سرمایه‌گذاری یعنی «اختصاص‌دادن منابع مالی به یک یا چند دارایی متنوع، به امید به‌دست‌آوردن منابع با ارزشمندتر در آینده». برای مثال، شما ۱۰ میلیون تومان توی حساب خود دارید، حالا شما به امید به‌دست‌آوردن سرمایه بیشتر در آینده، این ۱۰ میلیون خود را به خرید یک کالای خاص اختصاص می‌دهید. پس از مدتی، کالا را فروخته و از سود آن، سرمایه بیشتری کسب خواهید کرد.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران

اما در خصوص مبحث سرمایه‌گذاری، باید چنین نکاتی را در نظر داشت:

 • سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود در آینده انجام می‌شود، بنابراین با «ریسک» همراه است.
 • سرمایه‌گذاری صرفا به یک نوع خاص محدود نمی‌شود و انواع روش سرمایه‌گذاری وجود دارد.
 • هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری، مزایا، معایب و مقدار ریسک مختص به خود را دارند.
 • سرمایه‌گذاری همیشه با سود همراه نیست؛ بلکه این احتمال وجود دارد که حتی به زیان هم بی‌انجامد!

با توجه به تعریف سرمایه‌گذاری، می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاری، بخشی از زندگی اقتصادی هر انسانی است که باید آن را به‌درستی مدیریت کند. افرادی که نسبت به سرمایه‌گذاری بی‌توجه هستند، کمتر از افرادی که به این موضوع اهمیت می‌دهند، آزادی مالی را تجربه می‌کنند. همین امر می‌تواند ضرورت شناخت انواع روش سرمایه‌گذاری را برای ما روشن سازد!

انواع روش سرمایه‌گذاری کدامند؟

گفتیم که سرمایه‌گذاری فقط به یک یا چند روش خلاصه نمی‌شود و آن را می‌توان در بخش‌های مختلفی انجام داد که برخی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری به این قرار هستند:

 • سرمایه‌گذاری در بازار بورس
 • سرمایه‌گذاری در بازار ارز (فارکس)
 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات
 • سرمایه‌گذاری در سکه و طلا
 • سرمایه‌گذاری در بخش کالا
 • سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال
 • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های استارت‌آپ
 • و …………..
بیشتر بخوانید:  سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا؟

می‌بینید که انواع مختلفی از راهای سرمایه گذاری پرسود وجود دارد که برخی از آن‌ها برای ما شناخته شده هستند. اما انواع سرمایه‌گذاری‌های پرسودی که نام بردیم، ویژگی‌های متفاوتی دارند. بنابراین افراد باید بسته به سبک سرمایه‌گذاری، مقدار سرمایه و دیگر فاکتورها، بهترین روش سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنند.

بهترین نوع سرمایه‌گذاری درحال‌حاضر

بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱

اگرچه سرمایه‌گذاری‌های پرسود در تمام دوران‌ها می‌توانند ایده‌آل‌ترین گزینه انتخابی افراد باشند، اما برخی از روش‌ها در یک دوران خاص بیشتر از سایر دوران‌ها مطرح می‌شود. هم‌چنین روش‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود که قبلا وجود نداشته است. بر همین اساس، انتخاب بهترین نوع سرمایه‌گذاری درحال‌حاضر یعنی در سال ۱۴۰۱ را به روش‌های زیر اختصاص می‌دهیم:

 • سرمایه‌گذاری در بورس

بازار بورس، بازاری است که در آن، سهام شرکت‌های مختلف هر کشور مورد معامله قرار می‌گیرد. برای مثال در بازار بورس ایران، مواردی چون سهام بانک‌ها، پتروشیمی، فلزات، مواد غذایی و …. معامله می‌شود. ورود به این بازار برای اشخاص بالای ۱۸ سال با حداقل سرمایه (بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان) امکان‌پذیر است. معامله در بازار بورس با استفاده از پنل معاملاتی آنلاین صورت می‌گیرد و نیازی به حضور فیزیکی برای معامله نیست. برای ورود به بازار بورس باید از طریق یکی از شعبات کارگزاری‌های بورس کشور مانند کارگزاری آگاه، مفید، مبین‌سرمایه یا … وارد شوید.

البته در خصوص ورود به بازار بورس باید چنین نکاتی را در نظر داشت:

 • بازار بورس پنج روزی کاری غیر‌تعطیل در هفته (از شنبه تا چهارشنبه) از ساعت ۹ تا ۳۰/۱۲ هر روز برای معامله در دسترس افراد قرار دارد.
 • معامله مستقیم سهام در بازار بورس و دریافت سودهای مستمر از این بازار به تخصص نیاز دارد.
 • معامله‌گران یا تریدرهای حرفه‌ای بورس، باید به دانش «تحلیل تکنیکال»، «تحلیل فاندامنتال»، «تابلوخوانی» و …. مجهز باشند.
 • افرادی که دانش بورسی ندارند اما می‌خواهند در این بازار سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند سهام مناسب را برای بلندمدت خریداری یا از انواع «صندوق سرمایه‌گذاری بورس» استفاده کنند تا یک سبد از سرمایه‌های ارزشمند داشته باشند!
 • بورس یک بازار پویا است که در آن ریسک معامله بالا است؛ یعنی همواره هم سود و هم زیان در کمین معاملات این بازار قرار دارد.
 • با سرمایه‌ کم، یعنی با چند صد هزار تومان می‌توان در این بازار سرمایه‌گذاری کرد.
 • قدرت نقدشوندگی این بازار در حد متوسط قرار دارد.

پولامو چیکار کنم

اگر از خود می‌پرسید که با پول‌هام چیکار کنم یکی از اولین گزینه‌های پیشنهادی به شما می‌تواند سرمایه‌گذاری در بازار بورس باشد. اگر می‌پرسید با ۱۰۰ میلیون چیکار کنم، با ۲۰۰ میلیون چیکار کنم، با ۴۰۰ میلیون چیکار کنم، با ۵۰۰ میلیون چیکار می‌شه کرد؟ یا حتی با ۷۰۰ میلیون چیکار کنم؟، باز هم بورس می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری با چنین مبالغی باشد. هرچقدر مبلغ بالاتر باشد، طبیعتا سود معاملات این بازار هم بالاتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  منظور از نقدشوندگی در بورس چیست؟
 • سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

یکی از بهترین نوع سرمایه‌گذاری درحال‌حاضر که نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفته است، سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است. ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین «BTC»، اتریوم «ETH»، دوج‌کوین «Doge» و …. با هدف تبدیل شدن به پول‌های رایج ظهور کرده‌ و توانسته‌اند سیستم اقتصاد جهانی را متحول کنند. بیشتر افراد معتقدند که آینده متعلق به ارزهای دیجیتال و فناوری غیرمتمرکز آن‌هاست. از این رو سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال به بهترین نوع سرمایه‌گذاری درحال‌حاضر تبدیل شده است.

در مورد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی‌ها نیز باید چنین نکاتی را در نظر داشت:

 • برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال باید در یکی از صرافی‌های رمز ارزی ایرانی یا خارجی حساب کاربری داشته باشید.
 • بازار ارزهای دیجیتال یک بازار ۲۴ ساعته است که به‌صورت نامحدود می‌توان در آن به معامله پرداخت.
 • برای معامله مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال و دریافت سود مستمر از آن، باید به دانش تحلیل و شناخت بازار مسلط بود.
 • برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال، می‌توانید از متخصصین این حوزه مشورت بگیرید یا برای بلندمدت روی پروژه‌هایی ارزشمند رمز ارزی سرمایه‌گذاری کنید. (ارزهای دیجیتال برتر را خریداری کرده و آن‌ها را برای بلندمدت در کیف‌پول خود نگه‌داری کنید!)
 • حداقل سرمایه برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال نیز بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در صرافی‌های داخلی است.
 • قدرت نقدشوندگی این بازار نیز متوسط است. همچنین نوسانات قیمت این بازار از سایر بازارهای مالی بالاتر است.

انواع روش سرمایه‌گذاری

با توجه به موارد فوق، می‌توان فهمید که سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال به دانش کافی در این حوزه نیاز دارد. پس اگر در جواب این سوال که با پول‌هام چیکار کنم، خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اید، باید قبل از خرید، اطلاعات خود در زمینه این ارزها را بالا ببرید تا بتوانید سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال
 • سرمایه‌گذاری در فارکس

فارکس «Forex» بزرگ‌ترین بازار مالی جهان است که تمام ارزهای رایج کشورهای مختلف مانند دلار، یورو، پوند، ین، روپیه و …. در آن به‌صورت ۲۴ ساعته و بدون محدودیت معامله می‌شود. فارکس یک بازار جهانی است و افراد از اقصی‌نقاط جهان در آن فعالیت دارند. اگر هنوز می‌پرسید با پول‌هام چیکار کنم این سرمایه‌گذاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

سرمایه‌گذاری در فارکس با نکاتی از این دست همراه است:

 • فارکس یک بازار بسیار بزرگ و رقابتی است.
 • مقدار حداقل سرمایه مشخصی برای سرمایه‌گذاری در فارکس در نظر گرفته نشده است، اما با توجه به کارمزدهایی که در مسیر سرمایه‌گذاری در این بازار باید پرداخت شود، بهتر است با سرمایه کمتر از ۱۰۰ دلار به آن ورود نکنید.
 • برای ورود به بازار فارکس و سرمایه‌گذاری روی آن باید در یکی از بروکرها (کارگزاری‌های فارکس) ثبت‌نام کرده و حساب کاربری ایجاد کنید. ثبت‌نام در این بروکرها از طریق وبسایت یا اپلیکیشن آن‌ها صورت می‌گیرد.
 • از جمله بروکرهای مشهور فارکس در نزد ایرانیان می‌توان بروکر آلپاری، کپیتال اکستند، لایت فارکس و … را نام برد.
 • فعالیت مستمر در فارکس به دانش تحلیل، احساسات بازار و شناخت بازار نیاز دارد. اما سرمایه‌گذاری در این بازار، صرفا با مشورت با افراد متخصص و خرید ارزهای ارزشمند می‌تواند صورت بگیرد.
 • نقدشوندگی بازار فارکس بسیار بالا است.

با توجه به آن‌چه بیان شد، می‌توانیم بفهمیم که ورود بدون برنامه به فارکس، نمی‌تواند سودی برای افراد در پی داشته باشد. بنابراین اگر فارکس را به عنوان یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری‌های پرسود در نظر گرفته‌اید، باید حتما اطلاعات خود در زمینه آن را بسیار بالا ببرید.

 • سرمایه‌گذاری در طلا

سرمایه‌گذاری در طلا یکی از راهای سرمایه‌گذاری پرسود در تمام اعصار بوده است. در واقع سرمایه‌گذاری در طلا فقط جزو انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران نیست، بلکه در تمام جهان به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن شناخته می‌شود. نوسان بازار طلا مانند نوسان بازارهای بورس، فارکس و ارز دیجیتال بالا نیست. بلکه قیمت طلا بسته به مقدار تورم، به ‌صورت متناسب رشد می‌کند. بنابراین افرادی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر را انجام دهند، سرمایه خود را به خرید طلا اختصاص می‌دهند.

در خصوص این نوع سرمایه‌گذاری باید این نکات را نیز در نظر داشت:

 • سرمایه‌گذاری در طلا با مقدار سرمایه اندک امکان‌پذیر نیست. بلکه برای این نوع سرمایه‌گذاری باید حداقل چند میلیون تومان را در اختیار داشته باشید.
 • سرمایه‌گذاری در طلا می‌تواند به‌صورت خرید طلای زینتی، طلای دست دوم، سکه، طلای آب شده یا حتی خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا در بورس انجام شود!
 • سرمایه‌گذاری روی طلا از نظر فیزیکی با خطر سرقت همراه است. اما خرید صندوق سرمایه‌گذاری طلا این خطر را ندارد.
 • نقدشوندگی بازار طلا نیز در حد متوسط قرار دارد. اما معمولا سود آن برای بلندمدت در نظر گرفته می‌شود.

پر سودترین سرمایه‌گذاری

طلا یکی از مطمئن‌ترین و امن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری پرسود است که همیشه مورد توجه قرار داشته است و هنوز هم، با وجود روش‌های سرمایه‌گذاری نوین از اهمیت آن کاسته نشده است. حتی سرمایه‌گذاران بزرگ که در دیگر بازارهای نامبرده فعالیت دارند، بخشی از سرمایه خود را به خرید طلا اختصاص می‌دهند. پس در پاسخ به این که با پول‌هام چیکار کنم، می‌توان گفت که طلا یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری درحال‌حاضر است.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان خرید و فروش طلا و سکه در ایران چیست؟
 • سرمایه‌گذاری در مسکن

سرمایه‌گذاری در مسکن نیز مانند سرمایه‌گذاری در طلا، قدمت طولانی دارد و به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن و مطمئن‌تر به نسبت دیگر گزینه‌های سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود.

در رابطه با سرمایه‌گذاری در مسکن می‌توان گفت:

 • سرمایه‌گذاری در مسکن به سرمایه‌های بالا (چند ده میلیون تا چند صد میلیون تومان) نیاز دارد و با سرمایه‌های اندک امکان‌پذیر نیست. می‌توان سرمایه‌گذاری در مسکن را یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران با بالاترین مقدار سرمایه در نظر گرفت.
 • سرمایه‌گذاری در مسکن به دانش تخصصی خاصی نیاز ندارد، فقط یک مشورت اصولی و خرید یک ملک مناسب می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پربار برای شما رقم بزند.
 • سرمایه‌گذاری در مسکن می‌تواند همراه با خرید زمین، اجاره زمین یا مسکن هم همراه باشد تا یک راه درآمدی برای سرمایه‌گذار باشد.

با توجه به آنچه بیان شد، مشخص می‌شود که سرمایه‌گذاری در مسکن، زمین و مستغلات، اگرچه سرمایه‌گذاری مطمئن و بسیار سودمندی است اما به سرمایه بالا نیاز دارد. اگر شما سرمایه زیادی را در دست دارید و می‌پرسید با پول‌هام چیکار کنم یا پول‌هامو چیکار کنم، پیشنهاد ما به شما، سرمایه‌ گذاری در مسکن است. اما اگر سرمایه کافی برای این امر را در دست ندارید، به سراغ دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری بروید.

 • خرید nft

ان‌اف‌تی «NFT» به توکن‌های غیرقابل تعویض گفته می‌شود که همچون ارزهای دیجیتال، به‌صورت غیرمتمرکز ارائه می‌شند. توکن‌های NFT دارای انواع مختلفی هستند که از طریق شبکه بلاک چین ارائه می‌شوند و مالکیت آن‌ها کاملا مشخص و منحصربه‌فرد است. هرچیزی می‌تواند تبدیل به توکن NFT شود؛ از ترک‌های موسیقی گرفته تا تصاویر مجازی، تابلوهای نقاشی، کاراکتر بازی‌های ویدئویی، زمین‌های حقیقی و مجازی و حتی توئیت‌ها نیز می‌توانند توکنیزه شوند. برخی از این توکن‌ها چندین میلیون دلار قیمت دارند؛ اما همه NFTها به این اندازه ارزشمند نیستند. یکی جدیدترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در عصر حاضر، خرید nft است.

در مورد سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌توان گفت:

 • هرکس که بخواهد، می‌تواند دارایی‌های حقیقی یا مجازی خود را به توکن NFT تبدیل کند و آن را به فروش برساند، اما شرط لازم برای ایجاد چنین توکن‌هایی، منحصربه‌فرد بودن آن دارایی است!
 • اگر شما یک هنرمند باشید، می‌توانید آثار خود را به NFT توکنیزه کنید. اما می‌توانید NFTهای موردعلاقه‌تان را نیز از بازارهای مخصوص این توکن‌ها مانند اوپن‌سی خریداری کرده و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.
 • برای سرمایه‌گذاری و خرید NFT، باید اطلاعات کاملی در مورد نحوه ارزش‌گذاری این توکن‌ها داشته باشید.

راه‌های سرمایه‌گذاری پرسود

ان‌اف‌تی‌ها جدیدترین دارایی‌هایی هستند که می‌توان روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. اما سرمایه‌گذاری در این حوزه نیز مانند ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و باید اطلاعات شما در مورد آن بالا باشد.

بیشتر بخوانید:  آموزش ساخت nft | چگونه nft بسازیم؟

چطور می‌توان بهترین روش سرمایه‌گذاری برای خود را انتخاب کرد؟

پاسخ به سؤال «با پول‌هام چیکار کنم؟» کار آسانی نیست. در واقع سرمایه‌ها برای افراد، ارزشمند هستند و انجام یک سرمایه‌گذاری صحیح با آن‌ها می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. ممکن است شما مقدار پولی را در دست داشته باشید که با آن بتوان در تمام روش‌های نامبرده سرمایه‌گذاری کرد.

اما برای این که بتوانید بهترین شیوه سرمایه‌گذاری خود را پیدا کنید، باید به چنین نکاتی توجه داشته باشید:

 • در بین انواع روش سرمایه گذاری، روشی را برگزینید که اطلاعات بیشتری در مورد آن داشته باشید یا بتوانید با افراد متخصص در آن زمینه ارتباط بگیرید.
 • پر سودترین سرمایه‌گذاری برای شما، سرمایه‌گذاری در زمینه‌ای است که به آن علاقه یا حس خوبی نسبت به آن دارید.
 • اگر سرمایه شما فراتر از حداقل‌هاست، می‌توانید بخشی از آن را در بورس و ارزهای دیجیتال و بخش دیگر را در طلا و ملک سرمایه‌گذاری کنید. در این صورت یک سبد سرمایه‌گذاری خواهید داشت.
 • سعی کنید آن مقدار از پول خود را سرمایه‌گذاری کنید که در زندگی‌تان به آن نیاز مبرم نداشته باشید. طوری‌که اگر به هر دلیلی آن را از دست دادید، به زندگی شخصی شما مشکلی وارد نشود.
 • اگر سرمایه شما در حد حداقل قرار دارد، بازارهای بورس و ارز دیجیتال، بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری هستند.
 • هریک از روش‌های نامبرده می‌توانند پر سودترین سرمایه‌گذاری را برای شما رقم بزنند، به شرطی که برای ورود به آن، تمام فاکتورهای لازم را در نظر بگیرید. هرکس از یک روش سرمایه‌گذاری می‌تواند نتایج عالی بگیرد. بنابراین انتخاب روشی که حس مثبتی به آن داشته باشید، روی نتیجه نهایی سرمایه‌گذاری شما تاثیر خواهد داشت.
 • اگر به تمام روش‌های سرمایه‌گذاری حس خوبی دارید و نمی‌دانید در نهایت کدام را انتخاب کنید، از یک مربی مالی کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کند.
 • تیم دلفین وست در زمینه آموزش ارزهای دیجیتال، آموزش فارکس و بورس، آموزش معاملات طلا و مسکن به‌صورت حرفه‌ای فعالیت دارد. شما می‌توانید آموزش‌های لازم برای سرمایه‌گذاری را در دلفین وست بگذرانید.

سرمایه‌گذاری‌های پرسود

گاهی افراد حس خوبی نسبت به یک روش سرمایه‌گذاری خاص ندارند، اما صرفا از روی توصیه اطرافیان به آن روش تن می‌دهند. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، سعی کنید هیجان خود را کنترل کرده و خواسته قلبی خود را در اولویت قرار دهید. چرا که در اکثر موقعیت‌ها، الهامات درونی افراد، بهترین راهنمایی برای ایشان خواهد بود. البته در چنین شرایطی، مشورت یا مربی مالی می‌تواند مهر تأییدی بر روش انتخابی شما باشد!

بیشتر بخوانید:  با پول نقد خود چه کنیم؟ | سرمایه گذاری با پول نقد با مدیریت ریسک

سوالات متداول

 • با ۱۰۰ میلیون چیکار کنم؟

با ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه می‌توان به بازارهای بورس، فارکس، ارز دیجیتال و طلا ورود کرد.

 • با ۲۰۰ میلیون چیکار کنم؟

با ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه می‌توان به بازارهای بورس، فارکس، ارز دیجیتال و NFT، طلا، خودروهای مدل پایین، املاک (زمین با متراژ پایین یا حاشیه‌ای) ورود کرد.

 • با ۴۰۰ میلیون چیکار کنم؟

۴۰۰ میلیون تومان سرمایه را می‌توان به بازارهای بورس، فارکس، ارز دیجیتال، طلا و ملک (زمین با متراژ پایین) وارد کرد.

با ۴۰۰ میلیون چیکار کنم

 • با ۵۰۰ میلیون چیکار می‌شه کرد؟

با ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه می‌توان به بازارهای بورس، فارکس، ارز دیجیتال و nft، طلا، خودرو و ملک (در حد متوسط) ورود کرد.

 • با ۷۰۰ میلیون چیکار کنم؟

۷۰۰ میلیون تومان سرمایه را می‌توان به بازارهای بورس، فارکس، ارز دیجیتال و nft، طلا، خودرو و ملک وارد کرد. با سرمایه‌های بالاتر از این مقدار نیز می‌توان وارد بازار مسکن و مستغلات با متراژ بالا شد.

بیشتر بخوانید:  پیش بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ | پیش بینی آینده بازار مسکن
 • پر سودترین سرمایه‌گذاری در ایران کدام است؟

پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایران و جهان به بازار املاک اختصاص دارد. اما با توجه به سرمایه بالایی که این نوع از سرمایه‌گذاری می‌طلبد، می‌توان روی دیگر روش‌ها با سرمایه کمتر نیز حساب کرد.

برای یادگیری “سرمایه گذاری در مسکن” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.