تحلیل بیت کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌ گیری در سال 2023

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌ گیری در سال 2023

با اینکه این روزها بازار ارزهای دیجیتال شرایط بسیار مساعدی برای سرمایه گذاری دارد، اما همچنان عده ای از سرمایه گذاری در این بازار خودداری میکنند. که دلیل آن نوسانات بسیار بالای این بازار است. این بی ثباتی در قیمت باعث شده عده ای از این بازار هراس داشته باشند، اما باید بدانید تمام رمزارزها به یک میزان دارای نوسان نیستند و برخی از آنها ریسک بسیار کمی برای معامله دارند. با این حال، نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال نیازمند دانش تحلیل تکنیکال است. اما بعد از فراگیری آن باید بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری در سال 2023 را بشناسید.

نوسان گیری چیست؟

نوسان در بازارهای مالی به معنی افزایش یا کاهش قیمت شدید یک دارایی است. تا به حال فکر کرده اید که چرا بازار ارز دیجیتال که پرنوسان ترین بازار مالی است، تا این حد در بین تریدرهای حرفه ای محبوب است؟ باید بگوییم چون سرمایه گذاران از این نوسانات برای کسب سود استفاده میکنند.

نوسان گیری میتواند روزانه، ساعتی، ماهانه و.. باشد. در هر یک از این روش ها معامله گر به کمک تحلیل تکنیکال، روند یک رمزارز را پیش بینی و از آن سود کسب میکند. یادتان باشد، ارزهای دیجیتال با نوسانات کم، سود زیادی را نصیب معامله گر نمی‌کنند. و رمزارزهایی که بیشترین پامپ یا دامپ را دارند، گزینه های بهتری برای نوسان گیری هستند.

یادتان باشد، بررسی حجم معاملات در تشخیص بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری با اهمیت است. هرچه تقاضا برای خرید یک رمزارز بالاتر باشد، امکان پامپ و هرچه معاملات یک رمزارز کمتر باشد احتمال دامپ آن در آینده بیشتر است.

نوسان گیری یا سوئینگ تریدینگ چیست؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌ گیری

در ادامه با چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌ گیری آشنا خواهیم شد:

بیت‌ کوین (BTC)

هر فرد فعال در حوزه ارز دیجیتال می ‌داند که بیت‌ کوین، بهترین ارز دیجیتال بازار است. این رمزارز به دلیل تقاضای بالای آن، یکی از پرنوسان ‌ترین ارزهای دیجیتال است. در تصویر زیر یکی از پامپ های بیت کوین را مشاهد می کنید.

نوسان گیری بیت کوین

اتریوم (ETH)

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر بازار است که از نظر حجم معاملات رتبه دوم بعد از بیت کوین را دارد. این رمزارز نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است و تقاضا برای آن بسیار بالاست. لازم به ذکر است که اتریوم از لحاظ نوسانات قیمتی بسیار ناپایدار است، اما با این‌ حال بهترین ارز دیجیتال برای نوسان ‌گیری ساعتی و روزانه محسوب می‌شود. در تصویر زیر، یکی از پامپ های اتریوم  را مشاهده کنید.

نوسان گیری اتریوم

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در سال 2017، راه ‌اندازی شد و از ابتدای عرضه نیز شاهد اوج گرفتن آن بودیم. بایننس کوین نیز به واسطه حجم معاملات بالایی که دارد، در لیست 10 ارز دیجیتال برتر بازار قرار دارد و می‌ تواند بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌ گیری و معاملات روزانه باشد. در تصویر زیر یکی از پامپ های بایننس کوین را مشاهده می کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری

ترون (TRX)

ترون یک بلاک‌ چین سریع و یک ارز دیجیتال کاربردی است که در سال 2017 راه‌اندازی شد. قیمت هر واحد از ترون در سال عرضه اش با نرخ ۰٫۰۰۱۹ دلار محاسبه شد. اما امروزه شاهد نوسانات و افزایش قیمت‌ شدید آن هستیم. در تصویر زیر شاهد یک دامپ در ترون هستیم.

نوسان گیری ارز دیجیتال

دوج کوین (Dogecoin)

یکی دیگر از گزینه های موجود در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری، دوج کوین است. اگرچه دوج کوین خود را تثبیت کرده است اما هنوز مزایا و معایبی دارد که آن را به گزینه خوبی برای نوسان گیری تبدیل میکند. در تصویر زیر شاهد یک پامپ در دوج کوین هستیم.

نوسان گیری دوج کوین

تتر (Tether)

تتر، یک استیبل کوین است که نوسان گیری روی این ارز دیجیتال فقط برای کاربران ایرانی و معامله گران کشورهایی که ارزش پولی بسیار پایینی در برابر دلار آمریکا دارند، توصیه می شود. کسانی که روش های پیش بینی قیمت دلار را می دانند، به جای خرید مستقیم دلار از بازار آزاد ، می توانند تتر خریداری کنند. برای این کار نیاز است شرایط دلار را در بازار داخلی در نظر بگیرید.

رمزارزهایی که به آن‌ ها اشاره کردیم، بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌ گیری هستند و از محبوبیت زیادی نیز بهره‌ مند شده‌اند. اما دارایی‌های دیجیتالی مشهور دیگری نیز مانند استلار (XLM)، کاردانو (ADA)، پولکادات (DOT)، اکسی اینفینیتی (AXS) و… نیز وجود دارد که برای معامله روزانه و نوسان‌ گیری بسیار مناسب‌ اند.

سخن پایانی

توجه داشته باشید نوسان‌ گیری به دانش تحلیل تکنیکال و تمرین مداوم نیاز دارد و اگر بدون آمادگی اقدام به نوسان گیری کنید، ضررهای زیادی را متحمل خواهید شد.

دوره ماشین زمان

چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید