الگوی سه سرباز سفید چیست؟

الگوی کندل سه سرباز سفید

الگوی سه سرباز سفید یک الگوی سه شمعی است که در انتهای یک روند نزولی رخ دهد و روند را تغییر دهد. همچنین این الگو ممکن است در میانه یک روند صعودی رخ دهد و ادامه روند را تایید کند. حالت معکوس این الگو، الگوی سه کلاغ سیاه است که در ادامه به آموزش هر دو میپردازیم. با ما همراه باشید.

کندل شناسی پیشرفته

الگوی کندل سه سرباز سفید چیست؟

این الگو کندلی از سه کندل هم رنگ متوالی با بدنه های درحال رشد تشکیل شده است. از منظر عرضه و تقاضا، الگوی سه سرباز سفید میتواند به معامله گران کمک کند تا تغییرات احساسات بازار و فشار خرید و فروش را شناسایی کنند.

سه سرباز سفید

چگونه الگوی سه سرباز سفید را تشخیص دهیم؟

سه سرباز سفید یک الگوی صعودی است و هر سه کندل باید صعودی باشند. کندل دوم باید در بدنه کندل اول باز شود، همچنین کندل سوم نیز باید در بدنه کندل دوم باز شود. هر کندل باید بالاتر از بدنه کندل قبل خود بسته شود. هر سه کندل فاقد سایه هستند و یا ممکن است سایه های کوچکی داشته باشند.

چگونه از الگوی سه سرباز سفید در معاملات خود استفاده کنیم؟

پس از یک روند نزولی طولانی، با رسیدن قیمت به حمایت، فروشنده ها دیگر تمایلی به عرضه بیشتر ندارند (اشباع فروش). با جذاب تر شدن قیمت‌ها خریداران نیز از این فرصت استفاده کرده و کنترل بازار را دست می ‌گیرند و کندل ‌های بعدی، تایید می ‌کنند که روند تغییر کرده است.

برای اطمینان از تغییر روند، الگوی سه سرباز سفید نیاز به تاییدیه دارد. معمولاً از اندیکاتورها و اسیلاتورها برای تایید این الگو استفاده می ‌شود. به عنوان مثال در هنگام تشکیل الگو، اگر اسیلاتور RSI در منطقه اشباع فروش باشد احتمال تغییر روند بسیار بیشتر می ‌شود.

این الگو قابل اعتماد است؟

قبل از اینکه بتوانید سه سرباز سفید را به درستی شناسایی کنید، باید بدانید که هر نمونه از این الگو قابل معامله نیست.

برای اینکه الگو سه سرباز سفید مناسب معامله باشد، باید فرآیند سه مرحله ای زیر رعایت شود:

  • بازار – این الگو باید در پایان یک بازار نزولی ایجاد شود.
  • اندازه کندل ها – سه کندل سبز باید اندازه قابل توجهی داشته باشند.
  • تأیید حجم – برای تأیید وجود یک روند ، باید یک افزایش در حجم معاملات رخ دهد.

 

الگوهای کندلی

در تصویر بالا مشاهده می کنید که قیمت پش از ریزش، یک کف قیمتی ساخته است. در این کف قیمتی، الگو سه سرباز سفید رخ داده است (هر سه شرط رخ داده است). بعد از تکمیل الگو، به دو صورت می توان وارد معامله شد:

  • خرید زمانی که بالاترین قیمت سه کندل سبز شکسته شود
  • خرید در پولبک

 

کندل سه سرباز سفید

در تصویر بالا مشاهده میکنید، بعد از اینکه قیمت مقاومت خود را شکست، به آن پولبک زد. پس از پولبک الگو سه سرباز سفید تشکیل شد و در سومین کندل بعد از الگو، قیمت سقف شکسته شد و می توان وارد معامله خرید شد.

کندل شناسی

در تصویر بالا مشاهده میکنید، قیمت پس از تشکیل الگو سه سرباز سفید، رشد کوتاهی را داشته و بعد از آن، به الگوی سه سرباز سفید پولبک زده است، بعد از پولبک می توان وارد معامله خرید شد.

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک به بسیاری از معامله گران کمک می کند تا کمتر دچار شکست در معاملات خود شوند. به عنوان یک قانون کلی، بیش از 2٪ از سبد خود را در هر معامله به خطر نندازید. اگر بیشتر از آنچه که می توانید از دست بدهید، ریسک کنید، ضرر بیشتری خواهید کرد. همچنین، مطمئن شوید که حداقل نسبت ریسک به پاداش 1:2 را در معامله خود رعایت کنید.

الگوی سه کلاغ سیاه چیست؟

الگوی مخالف سه سرباز سفید، سه کلاغ سیاه است. تنها تفاوت عمده بین این دو الگو این است که سه کلاغ سیاه در انتهای یک روند صعودی تشکیل می شوند و روند را از صعودی به نزولی تبدیل میکند. سایر شروط، قوانین، شناسایی و همچنین نحوه معامله کردن با سه کلاغ سیاه هیچ تفاوتی با الگو سه سرباز سفید ندارد.

الگوی سه کلاغ سیاه

چگونه به کمک الگوی سه کلاغ سیاه معامله کنیم؟

در تصویر زیر مشاهده میکنید، قیمت در یک روند نزولی قرار دارد و نمی تواند مقاومت ایجاد شده را بشکند ، با تشکیل الگو سه کلاغ نزولی در مقاومت، شروع به ریزش می کند و ما می توانیم وارد معامله فروش شویم.

کندل سه کلاغ سیاه

در تصویر زیر مشاهده می کنید، قیمت پس از اینکه نمی تواند مقاومت خود را بشکند، با تشکیل الگو سه کلاغ سیاه به سمت پایین حرکت می کند، پس از مدتی دوباره قیمت شروع به افزایش میکند و در این افزایش علاوه بر اینکه به مقاومت خود برخورد میکند، به الگوی سه کلاغ سیاه نیز پولبک می زند. این نقطه خوبی برای باز کردن معامله فروش است.

الگوهای شمعی

پولبک به الگو چه در الگوی سه سرباز سفید و چه در الگوی سه کلاغ سیاه، گاهی ممکن است به وسط الگو، یا قیمت بسته شدن آخرین کندل الگو باشد. اگر به قیمت بسته شدن آخرین کندل الگو باشد، قدرت الگو بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی

الگوی سه سرباز سفید و سه کلاغ سیاه ابزار قدرتمندی است که می توانید در معاملات خود استفاده کنید. تشخیص الگو آسان است و در نگاه اول اطلاعات مهمی در مورد احساسات بازار به شما می‌دهد (به خصوص در تشخیص روند). اما به خاطر داشته باشید، اگر با آن آشنایی ندارید، می‌توانید با تمرین کردن مهارت خود را در استفاده از این الگو ها افزایش دهید. همچنین سعی کنید آن را با چند ابزار دیگر ترکیب کنید تا اطمینان خود را بالا ببرید. و به یاد داشته باشید استفاده از این الگو، به تنهایی، کارایی چندانی نخواهد داشت.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید