از کجا و چگونه بیت کوین ارزان بخریم؟

چطور بیت کوین ارزان بخریم

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اگر علاقمند به خرید بیت کوین هستید و میخواهید بدانید که چگونه میتوانیم بیت کوین ارزان بخریم، به احتمال زیاد به دنبال یک صرافی ایرانی با کارمزد پایین‌تر و قیمت ارزان‌تر هستید. در این مقاله ما سه صرافی مختلف را از نظر پشتیبانی، قیمت و کارمزد و با توجه به تجربه شخصی مقایسه کرده‌ایم که با کمک آن می‌توانید صرافی مورد نظر خود را برای خرید بیت کوین انتخاب کنید.

مقایسه از نظر پشتیبانی

  • صرافی نوبیتکس

در بخش اطلاعات این صرافی، اطلاعات تماس وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن با این صرافی تماس برقرار کنید؛ همچنین شما می‌توانید با تیکت زدن پاسخ خود را دریافت کنید. ما برلی بررسی عملکرد بخش پشتیبانی از گزینه تماس استفاده کردیم؛ اما پس از گذشت ۵ دقیقه کسی پاسخگو نبود که این موضوع یک مسئله و نکته منفی درباره بخش پشتیبانی صرافی نوبیتکس است که می‌تواند در مواقع لزوم برای شما دردسر ساز باشد. البته امکان تیکت زدن نیز برای شما وجود دارد که در این صورت پس از حدود ۱ ساعت پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

  • صرافی ارزجو

این صرافی پس از برقراری تماس با گذشت ۲ دقیقه پاسخگوی شما خواهد بود و توضیحات نسبتا جامعی را به شما ارائه خواهد کرد.

  • صرافی اوکی اکسچنج

پس از تماس با شماره اول پشتیبانی این صرافی متوجه شدیم که این صرافی فاقد تلفن گویا بوده و شما نمی‌توانید مستقیما با بخش مورد نظر خود تماس بگیرید. همچنین شماره اول پشتیبانی این صرافی دائما اشغال بود و نتوانستیم از طریق آن ارتباط بگیریم. شماره دوم پس از یک الی دو بار زنگ خوردن پاسخگو بود؛ اما برخورد ناشایستی در مقابل درخواست برای توضیح مجدد نحوه محاسبه کارمزد داشتند.

مقایسه از نظر قیمت‌ها

با مقایسه قیمتی دو ارز بیت کوین و اتریوم بین این سه صرافی نتیجه گرفتیم که صرافی اوکی اکسچنج ارزها را با قیمت مناسب‌تری نسبت به دو صرافی دیگر ارائه می‌کند. در این مقایسه صرافی نوبیتکس در رتبه دوم قرار می‌گیرد و در نهایت صرافی ارزجو، ارزهای دیجیتال خود را با قیمت بالاتری ارائه می‌کند.

مقایسه از نظر کارمزد معاملات

  • صرافی نوبیتکس

با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که با خرید هر واحد بیت کوین از صرافی نوبیتکس شما تنها ۰.۳ درصد کارمزد پرداخت خواهید کرد که یک رقم بسیار عالی و قابل قبول است. همچنین برای فروش بیت کوین در این صرافی شما باید همین مقدار کارمزد را بپردازید.

  • صرافی ارزجو

با محاسبات انجام شده مشخص شد که این صرافی در زمان خرید ۴ درصد از شما کارمزد دریافت خواهد کرد! و احتمالا مقدار کارمزد فروش نیز همین مقدار است.

  • صرافی اوکی اکسچنج

کارمزد خرید در این صرافی به میزان ۳.۷ درصد یا ۴ درصد محاسبه شد که مقدار نسبتا زیادی است.

سخن پایانی

البته توجه داشته باشید که بالا بودن کارمزد در دو صرافی اوکس اکسچنج و ارزجو به علت پرداخت مبلغ به حساب شما در همان لحظه است؛ اما در صرافی نوبیتکس به احتمال زیاد از اوردرهای فروش مردم برای معامله استفاده می‌شود. عیب این روش این است که امکان دارد بیت کوین مورد نظر شما در این صرافی موجود نباشد یا صرافی مایل به خرید بیت کوین شما نباشد.
با توجه به تجربه شخصی ما می‌توان گفت که صرافی اوکی اکسچنج در بعضی مواقع ممکن است در لحظه مورد نظر شما از دسترس خارج باشد؛ اما اشکال بالا نیامدن وب سایت در صرافی ارزجو هم به ندرت رخ می‌دهد. با توجه به تجربه شخصی ما انجام معاملات زیر ۱۰۰ میلیون با صرافی نوبیتکس بهترین گزینه برای شما خواهد بود و برای مبالغ بالای ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانید صرافی ارزجو را انتخاب کنید. البته با توجه به قیمت‌های بالاتر صرافی ارزجو، شما می‌توانید پرس‌وجوی بیشتری داشته باشید و با توجه به شرایط خود یکی از صرافی‌های اوکی اکسچنج یا ارزجو را انتخاب کنید. و در آخر اینکه اگر قصد دارید با استفاده از صرافی بایننس معملات خود را انجام دهید، میتوانید مقاله آموزش صرافی بایننس را نیز مطالعه نمایید.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *