مناطق در حال رشد تهران برای سرمایه گذاری مسکن کدامند؟

مناطق در حال رشد تهران

مناطق در حال رشد تهران یکی از دغدغه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که افراد سرمایه گذار دوست دارند آن را برطرف نمایند. همان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طور که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانید یکی از کارهایی که یک سرمایه گذار لازم است انجام دهد اطلاع از آینده سرمایه گذاری خود و پیش بینی شرایط آن است تا دچار مشکل نشود. تهران یکی از بزرگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین شهرهای ایران و پایتخت کشورمان که بیشتر منابع و امکانات کشور در آن وجود دارد و در نتیجه برای سرمایه گذاران مسکن گزینه بسیار خوبی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند با سرمایه گذاری در آن به سود چندین برابر برسند.

سرمایه گذاران دوست دارند مناطق در حال رشد تهران را شناسایی کرده و بتوانند مسکن با قیمت کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر نسبت به جاهای دیگر تهیه و در چند سال آتی با قیمت چندین برابر بفروشند. در این مقاله از دلفین وست قصد داریم مناطقی از این کلان شهر را به شما معرفی کنیم که سرمایه گذاری برای آینده در آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند بسیار امیدوارکننده باشد و در آینده رشد بسیاری خواهد داشت.

مناطق در حال پیشرفت تهران

اختلاف قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در گذشته

اختلاف قیمت در مناطق مختلف تهران از گذشته تا کنون وجود داشته است. در دهه شصت ابتدا محله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های قدیمی تهران رشد پیدا کردند. اما در این بین مناطق جنوبی به دلیل ساخت و ساز نامناسب رشد کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری داشته و از رشد جا ماندند. به مرور زمان ساخت و ساز در این مناطق شروع شده و محبوبیت بسیاری به دست آوردند و اختلاف قیمت این مناطق با مناطق شمالی کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شد. همچنین امروزه این اتفاق در اطراف اتوبان ارتش رخ داده است. با گذشت زمان و افزایش ساخت و ساز و البته افزایش جمعیت تهران، در دهه های 70 و 80 اختلاف قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بسیار کم رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شد. برای مثال مناطقی مانند نیاوران به دلیل جمعیت زیاد و ترافیک بالا محبوبیت خود را از دست دادند و در نتیجه مناطق خلوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر نیز افزایش قیمت داشتند و این مساله موجب شد اختلاف قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در تهران کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شود.

در آینده چه مناطقی رشد بالایی خواهند داشت؟

پیش بینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود مناطقی که امروز قیمت در آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نسبت به سایر مناطق معمولی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است در آینده رشد بسیاری خواهند داشت از جمله می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان در غرب تهران به جنت آباد، پونک و منطقه 22 و در شمال شرقی و شرق تهران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به تهران پارس، شهرک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بابایی و ارتش اشاره کرد. با توجه به شرایط ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های یک منطقه که هر چه لوکس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و بهتر باشند قیمت محله نیز بالاتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهیم مناطق در حال رشد تهران را برای شما معرفی کنیم.

مناطق در حال رشد اطراف تهران و کرج

در این قسمت قصد داریم مناطقی را برای شما معرفی کنیم که در آینده در اطراف تهرا ن و کرج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند برای سرمایه گذاری گزینه بسیار مناسبی باشند.

  1. منطقه 22
    منطقه 22 تهران یکی از مناطقی است که پتانسیل بسیار بالایی دارد و ساخت برج‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لوکس در این منطقه بسیار آن را محبوب کرده است. تنها دلیلی که در این قسمت ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ارزان هستند جمعیت کم است که در آینده با افزایش مراکز تجاری و تفریحی این مشکل حل شده و به یکی از بهترین مناطق تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که قیمت منازل نیز در آن بالا است.
  2.  مناطق شما شرق تهران
    از دیگر مناطقی که سرمایه گذاری در آن به سرمایه گذارن محترم سفارش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود مناطق مربوط به شمال شرقی تهران است. این مناطق به اندازه منطقه 22 در آینده رشد نخواهند داشت اما شهرک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی نظیر قائم و لاله و همچنین شهرک ارکیده و حکیمیه پتانسیل بالایی برای رشد در آینده دارند و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاران باشند.
  3.  پونک و جنت آباد
    از دیگر مناطق در حال پیشرفت تهران که می تواند سرمایه گذاری در آن بسیار جالب باشد مناطق جنت آباد و پونک است. این مناطق با محله های بسیار خوب غرب تهران نزدیک بوده و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند گزینه بسیار خوبی باشند. قیمت این مناطق متفاوت بوده و باید در هنگام انتخاب به این مساله توجه کنید.

محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترین مناطق تهران برای خرید مسکن

مناطق مختلف تهران با یکدیگر تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیاری دارند و همین مساله موجب گردیده که شرایط و امکانات در مناطق مختلف با هم تفاوت داشته باشد. در نظر سنجی که در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گذشته انجام شد محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در تهران مناطق 2،3 و 6 بودند این در حالی است که کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین میزان رضایت در مناطق 10، 15 و 18 دیده شده است. خوب است بدانید پرمعامله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین مناطق در تهران 5، 4 و 2 هستند و منطقه 3 محوبیت بسیار بالایی دارد.

محبوب ترین مناطق تهران

سخن آخر

تهران یکی از بزرگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین شهرهای ایران و پایتخت کشورمان 22 منطقه دارد که شرایط در این 22 منطقه متفاوت است و هنگام خرید خانه و یا سرمایه گذاری در مسکن لازم است این مساله مورد توجه قرار بگیرد. در این مقاله تلاش کردیم مختصرا مناطق در حال پیشرفت تهران را برای شما معرفی کنیم. آشنایی با این مناطق و پیش بینی شرایط آینده آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به افراد کمک کند تا با دید بازتری سرمایه گذاری کنند و بتوانند به سرمایه بیشتری ازبازار مسکن دست یابند. در انتها باید بگوییم فعالیت در بورس مسکن نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در حوزه ملک و املاک به سود مالی برسید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید