خانه > بلاگ

تحلیل هفتگی بازارهای مالی

ویدئوهای آموزشی

مشکل بورسی

بزرگ‌ترین مشکل فعالین بورس چیست؟

تریدرها در فضای بازارهای مالی، مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. این مشکلات گاه آن قدر شما را به چالش می‌کشند که ممکن است با سردرگمی و ضرر و زیان زیادی از این بازارها خارج شوید. اما بزرگترین مشکل بورسی تریدرهای تازه کار در بازارهای معاملاتی چیست؟

ادامه مطلب »

مسیرهای آموزشی

آخرین مقالات

حجم مبنا

حجم مبنا در بورس چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

حجم مبنا چیست؟ احتمالا اگر تازه وارد بورس شده اید و یا دوستانی دارید که در این زمینه فعالیت می‌کنند این اصطلاح را زیاد شنیده باشید. همان‌طورکه می‌دانید قوانین و همچنین رعایت آن‌ها در کسب و کار یک ضرورت به حساب می‌آید. در بورس نیز مانند هر کسب ‌وکار دیگری برای ایجاد نظم و رعایت حقوق افراد قوانینی وجود دارد که رعایت آن‌ها ضروری است. یکی از این قوانین بورسی حجم مبنا است که در این مقاله می‌خواهیم شما را به‌طور کامل با آن آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
ترازنامه

معرفی ترازنامه و اصطلاحات مرتبط با آن

هر شرکت موظف است که در یک دوره خاص زمانی گزارش­هایی ارائه دهد که به آن صورت‌­های مالی گفته می‌­شود. این گزارشات طبق  اصول حسابداری، استاندارد، چارچوب و شکل خاصی می­‌باشند و باید این اصول حسابداری رعایت شود تا یک گزارش جامع، کامل و دقیق ارائه شود. به زبانی ساده­تر صورت مالی یک گزارش جامع و خاص از وضعیت شرکت می­باشد.

ادامه مطلب »
نقدشوندگی در بورس

منظور از نقدشوندگی در بورس چیست؟

منظور از نقدشوندگی در بورس این است که یک سهام و یا دارایی را می‌توان با چه سرعتی به فروش رساند. می‌توان گفت هر چه معاملات مربوط به یک سهم بیشتر باشد و افراد بیشتر اقدام به خرید و فروش آن سهم کنند، نقدشوندگی آن سهم و یا دارایی بیشتر است. در یک تعریف کلی اگر بتوانیم با سرعت زیادی یک دارایی را به پول نقد تبدیل نماییم در این صورت گفته می‌شود که این دارایی قابلیت عرضه بالایی در بازار داشته و نقدشوندگی آن بیشتر است.

ادامه مطلب »
حراج پیوسته و ناپیوسته در بورس

حراج پیوسته و ناپیوسته در بورس چیست؟

یکی از مسائل بسیار مهم در دنیای بورس مکانیسم حراج می باشد که در جامعه ی تخصصی فعالان بورس و سرمایه مبحث پیوسته و ناپیوسته بسیار زیاد مورد بحث قرار می گیرد. حراج در بورس به صورت حراج پیوسته و ناپیوسته می باشد. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با حراج پیوسته و ناپیوسته آشنا کنیم و به سوالاتی نظیر تفاوت حراج پیوسته و حراج ناپیوسته در چیست؟ میزان تاثیر این دو حراج در ارزندگی سهام چقدر است؟ تاثیر مکانیسم حراج در بازار چقدر است؟ و… پاسخ دهیم. اگر شما نیز جز افراد علاقه مند به بازار بورس و سرمایه هستید و دوست دارید که اطلاعات خود را در بخش مکانیسم حراج در بورس بیشتر کنید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه دست یابید.

ادامه مطلب »

دوره‌های آموزشی

1/5 - (1 امتیاز)